"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

skarbonka

Skarbonka,
(The Money Pit) - 1986;
- reżyseria: Richard Benjamin;
- scenariusz: David Giler;
- wybrana obsada: Tom Hanks, Shelley Long, Alexander Godunov, Maureen Stapleton, Joe Mantegna;
- gatunek: komedia.

Jeden z tych filmów, które jako dzieciak uwielbiałem oglądać. Ostatnio pisałem, że wszyscy za bardzo jesteśmy nastawieni na nowości i trzeba sobie przypominać coś starszego, często lepszego niż filmy, książki wydane po 2010 roku.
Walter i Anna okazyjnie kupują wielki dom. Są bez kasy, ale wierzą, że z pozytywnym nastawieniem uda im się stworzyć w nowym miejscu szczęśliwą rodzinę. Dom okazuje się być w ciut gorszym stanie niż zachwalała sprzedawczyni. Można powiedzieć, że tylko drzewa w ogrodzie nie wymagają remontu, w zasadzie to nie można - ich trwałość można porównać do powitalnych iglaków z finałowego odcinka Alternatyw 4.

Skarbonka scena
Dom jest w opłakanym stanie i w zasadzie trudno rozpocząć remont. Wszystko wymaga wymiany. Na szczęście "fachowa" ekipa uwinie się z remontem w dwa tygodnie. Przynajmniej tak twierdzą. Trzeba przyznać, że są konsekwentni - miesiąc później nadal twierdzą, że za dwa tygodnie będzie po remoncie.
Doskonale sobie zdaję sprawę, że ten film ma sporo wad, ale nadal mnie śmieszy. Skarbonkę widziałem dziesiątki razy i za każdym razem seans daje mi frajdę. Szkoda tylko, że młodsi widzowie nie znają tego tytułu. Nawet niszowe stacje telewizyjne rzadko go puszczają.
Oceniam na naciągane osiem. Te sentymenty. Dla fanów Hanks'a pozycja obowiązkowa. Brakuje mi tego typu komedii oraz klimatu VHS.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top