"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Lincoln Highway - Amor Towles
Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3

belfer s 2

Belfer;
- twórcy: Jakub Żulczyk, Monika Powalisz;
- Canal+, sezon 2, 2017;
- wybrana obsada: Maciej Stuhr, Eliza Rycembel, Michalina Łabacz, Zofia Wichłacz, Mirosław Haniszewski, Aleksandra Konieczna, Szymon Piotr Warszawski, Damian Kret, Stanisław Linowski;
- gatunek: dramat, kryminał.

Nauczyciel Zawadzki zostaje zmuszony przez CBŚ to kolejnego licealnego śledztwa. Trafia do renomowanego liceum we Wrocławiu, w którym uczniowie znikają bez śladu. Belfer 2 zaczyna się naprawdę mocnym uderzeniem. Strzelanina w polskiej szkole to coś czego nikt się nie spodziewał. Po wstrząsie pierwszych odcinków następuje spore obniżenie tempa akcji, ale nadal jest bardzo dobrze. Zawadzki mozolnie próbuje się zbliżyć do licealistów, ale szybko okazuje się, że sprawa wykracza poza szkolne problemy nastolatków. Wokół uczniów dzieje się sporo złego. To nie są szczeniackie problemy, nie są to też zwykłe gangsterskie porachunki. W sprawę jest zamieszana siła, która przerasta nawet możliwości CBŚ, że o zwykłym nauczycielu Zawadzkim nie wspomnę.

belfer s 2 scena Przeważnie niewiele piszę o zakończeniach, nie chcę psuć frajdy z oglądania, ale w tym sezonie scenarzyści zdecydowanie przesadzili. Rozumiem, że chcieli na koniec zaskoczyć widza, ale wprowadzone zakończenie nijak mi nie pasowało do całej serii. Finałowy epizod swoją absurdalnością bardziej przypominał Z Archiwum X niż pierwszy sezon Belfra (tutaj o tym piszę). Pomimo bardzo słabego zakończenia sezon zasługuje na uwagę. Historia jest ciekawa i posiada kilka fajnych wątków. Podobały mi się lokalizacje, ale uważam, że było trochę za dużo wątku związanego z teatrem.
Sezon drugi oceniam na siedem. Zbyt nierówny był by ocenić wyżej.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top