"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

belfer s 2

Belfer;
- twórcy: Jakub Żulczyk, Monika Powalisz;
- Canal+, sezon 2, 2017;
- wybrana obsada: Maciej Stuhr, Eliza Rycembel, Michalina Łabacz, Zofia Wichłacz, Mirosław Haniszewski, Aleksandra Konieczna, Szymon Piotr Warszawski, Damian Kret, Stanisław Linowski;
- gatunek: dramat, kryminał.

Nauczyciel Zawadzki zostaje zmuszony przez CBŚ to kolejnego licealnego śledztwa. Trafia do renomowanego liceum we Wrocławiu, w którym uczniowie znikają bez śladu. Belfer 2 zaczyna się naprawdę mocnym uderzeniem. Strzelanina w polskiej szkole to coś czego nikt się nie spodziewał. Po wstrząsie pierwszych odcinków następuje spore obniżenie tempa akcji, ale nadal jest bardzo dobrze. Zawadzki mozolnie próbuje się zbliżyć do licealistów, ale szybko okazuje się, że sprawa wykracza poza szkolne problemy nastolatków. Wokół uczniów dzieje się sporo złego. To nie są szczeniackie problemy, nie są to też zwykłe gangsterskie porachunki. W sprawę jest zamieszana siła, która przerasta nawet możliwości CBŚ, że o zwykłym nauczycielu Zawadzkim nie wspomnę.

belfer s 2 scenaPrzeważnie niewiele piszę o zakończeniach, nie chcę psuć frajdy z oglądania, ale w tym sezonie scenarzyści zdecydowanie przesadzili. Rozumiem, że chcieli na koniec zaskoczyć widza, ale wprowadzone zakończenie nijak mi nie pasowało do całej serii. Finałowy epizod swoją absurdalnością bardziej przypominał Z Archiwum X niż pierwszy sezon Belfra (tutaj o tym piszę). Pomimo bardzo słabego zakończenia sezon zasługuje na uwagę. Historia jest ciekawa i posiada kilka fajnych wątków. Podobały mi się lokalizacje, ale uważam, że było trochę za dużo wątku związanego z teatrem.
Sezon drugi oceniam na siedem. Zbyt nierówny był by ocenić wyżej.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top