"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

okja

Okja - 2017;
- reżyseria: Joon-ho Bong;
- scenariusz: Joon-ho Bong, Jon Ronson;
- wybrana obsada: Seo-hyeon Ahn, Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Steven Yeun;
- gatunek: dramat, przygodowy, science-fiction.

Niedaleka przyszłość, ludzkości powoli zaczyna brakować pożywienia. Receptą ma być wyhodowanie super-świni. Zwierzęcia, które powstało w wyniku modyfikacji genetycznej. Mięso ponoć smaczne, zwierze jest większe od krowy, a potrzebuje niewiele pożywienia. Rusza machina produkcyjna, której towarzyszy niesamowita kampania promocyjna. Jednym z jej elementów jest wybór jednej najwspanialszej super-świni, w tym celu 10 prosiaków zostało rozesłane do rolników z całego świata, którzy mają je hodować według tradycyjnych metod. Ma odwrócić uwagę konsumentów od prawdziwych warunków hodowlanych. To tylko tło fabuły.
Akcja skupia się wokół jednej świnki o imieniu Okja oraz jej opiekunki. Dziewczynka nie wie, że jej świnka cały czas należy do koncernu, który po zakończeniu konkursu zwierze zamierza odebrać hodowcom.

okja scena
Okja jest filmem, który wielokrotnie zaskakuje. Nie boi się kontrastowych porównań, odważnej ścieżki muzycznej, ale także oferuje wzruszającą historię. Efekty specjalne może nie są porywające, a niektóre sceny zbyt ckliwe, a inne zbyt dosadne (nawiązanie do obozów zagłady), ale całość składa się w bardzo dobre kino, które zarówno bawi, wzrusza jak i edukuje.
Wiele osób zarzuca temu filmowi, że jest przerysowany, momentami karykaturalny - jest w tym sporo racji.. ale wyobraźmy sobie, że byłby w pełni stonowany. Wtedy pojawiłyby się zarzuty, że nudny, moralizatorski i zwyczajnie szmirowaty. Nie da się wszystkim dogodzić.
Naciągane osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top