"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

mindhunter

Mindhunter - 2017;
- sezon 1, Netflix;
- twórcy: Joe Penhall, David Fincher;
- wybrana obsada: Jonathan Groff, Holt McCallany, Hannah Gross, Anna Torv, Cotter Smith, Cameron Britton;
- gatunek: kryminał, thriller.

Pora podgonić kilka zaległych notek. Dziś parę słów o jednej z ciekawszych produkcji oryginalnych Netflix'a. Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte. Dwóch agentów federalnych chce poznać motywy działania seryjnych morderców. Może poznanie wzorca zachowań sprawi, że będą mogli zapobiec kolejnym morderstwom. Rozmawiają z mordercami, próbują dotrzeć do źródła ich bestialskich zachowań. Tylko czy można rozmawiać z "diabłem" zachowując czystość? Czy takie rozmowy nie wpłyną na życie agentów? Początkowo nikt nie zadaje takich pytań. Agenci najpierw muszą przekonać swojego przełożonego, że ich nowatorskie podejście do pracy może przynieść wymierne korzyści.

mindhunter scena
Poszczególne epizody mają nierówne tempo narracji. Niektóre bezwarunkowo wciągają, a niektóre mają zbyt monotonne, przegadane sceny. Wiem, że ten serial polegał na rozmowach, na psychoanalizie, ale czasem trudno było utrzymać zainteresowanie. Myślę, że to wina współczesnej tendencji w kręceniu seriali. To już nie niezależne epizody, a filmy podzielone na odcinki. Niedawno o tym pisałem.
Serial jest bardzo dobry, ale mógł być wybitny. Jest pewien niedosyt.
Zwróćcie uwagę na czołówkę serialu. Jest niesamowita, na magia ustawiania magnetofonu szpulowego, to jak działa. Mam wielki sentyment do takich sprzętów - współczesne urządzenia nie mają tego czegoś.
Oceniam na osiem i czekam na drugi sezon.
Poniżej intro (tak zamiast zwiastuna)

Komentarze

Back to top