"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Batman: Przeklęty
Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2
Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook
Od Nerwosolka do Yansa
Batman - 1989
Ostatnie dziecko - Sebastian Fitzek
Line of Duty - sezon 5
Szpieg, który mnie kochał - 1977
Air America - 1990

gw ostatni jedi

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi,
(Star Wars: The Last Jedi) - 2017;
- reżyseria: Rian Johnson;
- scenariusz: Rian Johnson;
- wybrana obsada: Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Oscar Isaac, Adam Driver, Benicio del Toro, Carrie Fisher, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Laura Dern;
- gatunek: science fiction, przygodowy.

Trwa wojna, którą Rebelianci zaczynają przegrywać. Co prawda film rozpoczyna się od wielkiego zwycięstwa, ale zostało ono osiągnięte zbyt wielkimi stratami. Armia Ruchu Oporu dosłownie leci na oparach a wojna wydaje się być przegrana. Czy Jedi jeszcze powrócą? Rey próbuje odnaleźć Luke'a i namówić go na powrót. Stary Jedi jest jest jednak zbyt zdruzgotany przemianą siostrzeńca. Bez wsparcia Jedi Rebelianci nie mają szans. Drugim wątkiem jest kosmiczna ucieczka przed krążownikiem Nowego Porządku i próba uniknięcia nieuniknionego.
Fabularnie Ostatni Jedi rozczarowuje. Mamy kilka niezłych wątków, ale nie ukrywajmy, że nie ma w nich absolutnie nic świeżego. Cały czas miałem wrażenie, ze to wszystko już gdzieś widziałem. Rozterki, którą stronę mocy wybrać, zdrada, nieoczekiwana pomoc a nawet gwiazda śmierci, która w tym filmie jest w wersji mikro.

gw ostatni jedi scena 3
Mocną stroną tego filmu są niektórzy bohaterowie. Del Toro jako sprytny złodziejaszek to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Złego słowa też nie powiem o Adamie Driverze, który wcielił się Kylo Ren'a - facet idealnie się wpasował.
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o Daisy Ridley w roli Rey. Jej postać wydawała mi się trochę mdła, ale niech jeszcze trochę popłacze tak jak dziecko, które nie wie co się stało, ale wie, że zabawki już nie dostanie z powrotem.
Na plus też zaliczę rolę Oscar'a Isaac'a - jestem przekonany, że mógłby być podstawą pod osobny film z tego uniwersum.
Jeśli chodzi o efekty specjalne to jak zwykle było na wysokim poziomie. Szczególnie podobały mi się wszelakie nowe zwierzaki, ale mam gdzieś wrażenie, że były wprowadzone tylko po to by odciągnąć uwagę od niezbyt udanej fabuły. Zresztą to samo można powiedzieć o przygodach BB-8, który nadal zalicza się do moich ulubionych robotów. W tym filmie wszystko co ciekawe dzieje się poza nurtem głównej historii.
gw ostatni jedi scena 2
Podsumowując Ostatni Jedi to bardzo dobre kino rozrywkowe, które nieźle się ogląda, ale jednocześnie pozycja, która nic świeżego do świata Gwiezdnych Wojen nie wnosi.
Oceniam na siedem
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top