"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

hawaii five 0 s 6

Hawaii Five-0;
- sezon 6 (CBS -2015-2016);
- twórca: Leonard Freeman;
- wybrana obsada: Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Masi Oka, Michelle Borth, Chi McBride, Jorge Garcia, Christopher Sean;
- gatunek: dramat, kryminał.

Do tego serialu niezmiennie wracam jak się psuje pogoda. Potrzebuję wtedy czegoś lżejszego do obejrzenia. Hawaii Five-0 sprawdza się w tej roli idealnie. Jest to chyba ostatni serial proceduralny, który mam obecnie na tapecie. Kiedyś dominowały.
Piąty sezon mnie rozczarował więc po szóstym nie spodziewałem się zbyt wiele. Byłem przekonany, że będzie ostatnim, który obejrzę. Po seansie jestem przekonany, że do siódmy zimą też będzie obejrzany.

hawaii five 0 s 6 scena
Sezon szósty nie oferuje nam zbyt wiele nowości. Większość epizodów jest fabularnie niezależna, ale jest pewien motyw przewodni, który się pojawia. To Gabriel, kuzyn detektywa Kelly'ego. Gabriel jest brutalnym bandziorem, który chce rządzić całą wyspą. Fajny motyw, który dobrze podkręca klimat serialu. Jest mała świeżość - bo nie ukrywajmy, że motyw krewnych McGarret'a mocno mnie już drażni. Ileż razy można to wałkować?
Sprawy kryminalne pojawiające się w serialu coraz częściej skupiają się wokół zagrożeń związanych z cyberprzestępczością oraz wokół nowych technologii. Uważam to za wielki plus tego sezonu. Trzeba iść z duchem czasu.
Minus? Za dużo scen rodzinnych, ckliwości oraz finałowy odcinek. Akcja z przeszczepem wątroby była kompletnie niepotrzebna.
Sezon oglądałem z większym zainteresowaniem niż poprzedni a to sprawia, że notę ciut podnoszę.
Oceniam na sześć plus.
sześć
Poniżej promo sezonu.

Komentarze

Back to top