"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

top of the lake s 2

Tajemnice Laketop,
(Top of the Lake);
- BBC, 2017;
- twórcy: Jane Campion, Gerard Lee;
- wybrana obsada: Elisabeth Moss, Ling Cooper Tang, Kim Gyngell, David Dencik, Gwendoline Christie, Clayton Jacobson, Alice Englert, Nicole Kidman, Ewen Leslie;
- gatunek: dramat, kryminał.

Miało nie być drugiego sezonu, ale twórcy zdecydowali się na kolejną, na szczęście fabularnie niezależną, serię. Sezon nazywa się "China girl".
Akcja rozgrywa się w Sydney gdzie morze "wypluwa" walizkę, w której znajdują się zwłoki młodej Azjatki. Sekcja zwłok wskazuje, że zamordowana dziewczyna była w ciąży, najprawdopodobniej to dziecko było przyczyną mordu. Detektyw Robin stara się znaleźć mordercę NN, ale najpierw musi się dowiedzieć kim była dziewczyna. Nikt nie zgłosił zaginięcia. Śledztwo powoli odsłania drugie oblicze miasta, w którym prawi i zamożni obywatele korzystają z dobrodziejstw życia w dostatku... ale przecież nie wszystko da się kupić? A może się da?
Drugim wątkiem jest życie osobiste Robin. Policjantka postanawia nawiązać kontakt z córką, którą oddała po urodzeniu. Dziewczyna ma już niemal osiemnaście lat i jest mocno skonfliktowana ze swoją przybraną matką.

top of the lake s 2 scena
Pozornie niezależne wątki zaczynają się przenikać, łączy je szeroko rozumiane macierzyństwo oraz kwestia matek zastępczych (surogatek).
Drugi sezon serialu jest tak samo gęsty, ciężki, ale mam wrażenie, że jest bardziej niejednoznaczny, nieoczywisty.
Tu nie ma pościgów, wielkich zagadek kryminalnych - osią wydaje się być skomplikowana budowa współczesnego świata. Relatywizm postaw i działań jest na porządku dziennym. Polecam fanom The Killing, Accused czy też Run.
Oceniam na osiem.
osiem
PS-genialna Nicole Kidman

Poniżej promo.

Komentarze

Back to top