"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Nowości na stronie

Blade Runner. 2029
Spaghetti Bros. Tom 1
Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022

house of cards s 5

House of Cards;
- sezon 5, Netflix, 2017;
- twórcy: Beau Willimon;
- wybrana obsada: Kevin Spacey, Robin Wright, Boris McGiver, Jayne Atkinson, Mahershala Ali, Michael Kelly, Kim Dickens, Lars Mikkelsen;
- gatunek: dramat, polityczny.

Zabieram się za zaległe notki. Na pierwszy ogień idzie piąty sezon House of Cards. Media żyją zamieszaniem wokół Kevin'a Spacey'a - nie będę wnikać w jego postawę moralną, ale faktem jest, że Netflix zakończył współpracę z tym aktorem. Myślę, że przez parę lat nie zobaczymy go na ekranie. Jest to najprawdopodobniej koniec z House of Cards. Chociaż nigdy nic nie wiadomo i tytuł może nadal istnieć z Robin Wright w roli głównej. Oby tak się nie stało. W mojej ocenie formuła serialu się wyczerpała o czym świadczy poziom piątego sezonu.

house of cards s 5 scena
Przez większość serii mamy zamieszanie wokół prezydenckich wyborów, a w tle zagrożenie terrorystyczne i manipulacja strachem przed zamachami. Motywy ciekawe, ale za bardzo rozciągnięte. Sama zmiana na fotelu prezydenckim też była niezła, ale Claire wypadła w tym sezonie mega blado. W ogóle to miałem wrażenie, że twórcy nie bardzo wiedzieli jak wypełnić poszczególne epizody akcją. Piąty sezon był nudny i przegadany.
Pisząc o czwartym sezonie wspominałem, że piąty powinien być ostatnim. Niestety myliłem się. Piąty, w mojej ocenie, nie powinien powstać.
Oceniam na siedem. Słabe siedem.

siedem
Poniżej materiał promujący sezon.

Komentarze

Back to top