"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

house of cards s 5

House of Cards;
- sezon 5, Netflix, 2017;
- twórcy: Beau Willimon;
- wybrana obsada: Kevin Spacey, Robin Wright, Boris McGiver, Jayne Atkinson, Mahershala Ali, Michael Kelly, Kim Dickens, Lars Mikkelsen;
- gatunek: dramat, polityczny.

Zabieram się za zaległe notki. Na pierwszy ogień idzie piąty sezon House of Cards. Media żyją zamieszaniem wokół Kevin'a Spacey'a - nie będę wnikać w jego postawę moralną, ale faktem jest, że Netflix zakończył współpracę z tym aktorem. Myślę, że przez parę lat nie zobaczymy go na ekranie. Jest to najprawdopodobniej koniec z House of Cards. Chociaż nigdy nic nie wiadomo i tytuł może nadal istnieć z Robin Wright w roli głównej. Oby tak się nie stało. W mojej ocenie formuła serialu się wyczerpała o czym świadczy poziom piątego sezonu.

house of cards s 5 scena
Przez większość serii mamy zamieszanie wokół prezydenckich wyborów, a w tle zagrożenie terrorystyczne i manipulacja strachem przed zamachami. Motywy ciekawe, ale za bardzo rozciągnięte. Sama zmiana na fotelu prezydenckim też była niezła, ale Claire wypadła w tym sezonie mega blado. W ogóle to miałem wrażenie, że twórcy nie bardzo wiedzieli jak wypełnić poszczególne epizody akcją. Piąty sezon był nudny i przegadany.
Pisząc o czwartym sezonie wspominałem, że piąty powinien być ostatnim. Niestety myliłem się. Piąty, w mojej ocenie, nie powinien powstać.
Oceniam na siedem. Słabe siedem.

siedem
Poniżej materiał promujący sezon.

Komentarze

Back to top