"Jest się bardziej autentycznym, im bardziej się przypomina to, o czym się marzyło."
Wszystko o mojej matce

twoj vincent

Twój Vincent - 2017;
- reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman;
- scenariusz: Hugh Welchman, Dorota Kobiela, Jacek Dehnel;
- muzyka: Clint Mansell;
- gatunek: animacja, dramat, kryminał.

Coś ostatnio nie ma czasu na blogowanie, a tyle zaległych notek mam do zrobienia. Sam jestem na siebie zły, że nie jestem ostatnio zbyt poukładany. Może uda się w najbliższym czasie to wszystko nadrobić.
Dziś kilka słów o Twoim Vincencie. Jest to nietypowa animacja. Film został namalowany przez ponad stu profesjonalnych malarzy. Każda z 65000 klatek jest obrazem olejnym. Wielki rozmach i efekt, który może się podobać. Zwłaszcza, że animacja jest utrzymana w stylistyce dzieł Vincent'a Van Gogh'a.


twoj vincent scena
Kolejną ciekawostką jest fabuła, której akcja dzieje się po śmierci znanego malarza. Poznajemy Vincenta poprzez opowieści osób, z którym miały z nim styczność. Są to często skrajne opinie, ale ich emocjonalny stosunek do zmarłego pozwala nam na stworzenie w głowie obrazu Vincenta, który był człowiekiem wielkich sprzeczności. Sporo tez dowiadujemy się o okolicznościach jego śmierci - było to samobójstwo czy też raczej zabójstwo. Tajemnicy Wam nie zdradzę. Zapraszam do kin - premiera już 6 października.
Na koniec mała ciekawostka. Twój Vincent najprawdopodobniej będzie kandydatem do Oscara w kategorii najlepsza animacja pełnometrażowa. Film został bardzo ciepło przyjęty na pierwszych przedpremierowych pokazach.
Oceniam na dziewięć i polecam.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top