"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

zaginione miasto z

Zaginione miasto Z,
(The Lost City of Z) - 2016;
- reżyseria: James Gray;
- scenariusz: James Gray;
- wybrana obsada: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland, Angus Macfadyen;
- gatunek: dramat, biograficzny, przygodowy.

Początek dwudziestego wieku brytyjski wojskowy Percival Fawcett ma zbadać przebieg granicy pomiędzy Brazylią a Boliwią oraz odkryć źródła Amazonki. Trudne, wieloletnie zadanie zostaje zwieńczone sukcesem. Percival odkrywa jednak także ślady prastarej cywilizacji, które wskazują, że gdzieś u źródeł Amazonki leży mityczne miasto. Odkrycie tego miejsca staje się jego życiową obsesją.
Fawcett nie znajduje poparcia wśród innych odkrywców. Wielu z nich nie dopuszcza do myśli, że dzicy mogli tysiące lat wcześniej mieć mocno rozbudowaną cywilizację. To bardzo wywrotowa i niebezpieczna idea. Na szczęście w tym czasie Amerykanie też prowadzili swoje odkrycia. Fawcett zaginął podczas swojej ostatniej wyprawy. Jego teza o zaginionym mieście została częsciowo potwierdzona dopiero w XXI wieku. Zdjęcia satelitarne pokazują, że pod lasami są geometryczne kopce, które mogą być zaginionym miastem.


zaginione miasto z scena
Jeśli od kina przygodowego oczekujecie tylko szybkiej akcji i dowcipnych kwestii to Zaginione miasto Z powinniście odpuścić. Jeśli jednak jesteście otwarci na wolniejsze tempo narracji, historyczny kontekst i oddanie klimatu podróży po dzikich rejonach to ten film zdecydowania wam przypadnie do gustu.
Jestem zaskoczony klimatem tej produkcji. Oceniam na osiem. Notę podnoszą ładne zdjęcia.
osiem
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top