"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

rodzina do wynajecia

Rodzina do wynajęcia,
(Une famille à louer) - 2016;
- reżyseria: Jean-Pierre Améris;
- scenariusz: Jean-Pierre Améris, Murielle Magellan;
- wybrana obsada: Benoît Poelvoorde, Virginie Efira, François Morel;
- gatunek: komedia, obyczajowy.

Paul-André jest zamożnym człowiekiem, zarobione pieniądze pozwolą na dostatnie życie dla niego i jego potomków.. upps, kogo? Nie ma dzieci, ale zamiast nich jest depresja. Paul-André jest samotnym człowiekiem, który nie ma bliskiej rodziny. Mężczyzna postanawia to zmienić i założyć rodzinę... a że nie lubi podejmować ryzykownych działać to postanawia najpierw rodzinę sobie wynająć. Sprawdzić jak to jest i czy będzie mu to odpowiadało. Bardzo rozważne działanie.
Violette od lat nie ma stałej pracy, ma za to dwójkę dzieciaków z różnych związków. Codzienne życie mija na dorywczej pracy, karmieniu dzieci i nocnych randkach. Violette już nie wierzy w miłość, ale nie zamierza żyć w celibacie.

rodzina do wynajecia scena
Violette, w pakiecie z dziećmi, zostaje wynajęta przez Paul-André.
Scenariusz może i nie jest oryginalny, może od pierwszych scen wiemy jak z grubsza akcja będzie przebiegać i jakie będzie zakończenie. Powiem więcej - w scenariuszu są spore niedociągnięcia, a gra aktorska też nie zachwyca, nie zmienia to jednak faktu, że film zasługuje na uwagę. Jest typową francuską komedią, a te często przemycają ważne treści. Mamy tu oczywisty truizm, że pieniądze szczęścia nie dają, ale jest też coś więcej. Jest sporo powiedziane o współczesnych rodzinach. Życie w biegu, brak wspólnych posiłków, a przede wszystkim bezustanne wgapianie się w ekrany. Niby ludzie siedzą razem, ale wcale nie rozmawiają... a jeśli już to robią to język i ton dają wiele do życzenia. Rodzina to także wspieranie, a nie tylko bezustanne pretensje.
Te oparcie, zaufanie, a przede wszystkim miłość to elementy, których nie da się kupić... a każdy człowiek, niezależnie od statusu społecznego, ma takie same potrzeby.
Rodzina do wynajęcia, pomimo wad, warto obejrzeć.
Oceniam na mocne sześć.
sześć
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top