"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

fargo s 3

Fargo - 2017;
FX, sezon 3 (10 epizodów);
twórca: Noah Hawley;
- wybrana obsada: Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Scoot McNairy, Jim Gaffigan, David Thewlis, Goran Bogdan;
- gatunek: dramat, kryminał.

Trzecia już odsłona Fargo. Czyżby ostatnia? Oby nie. Znów mamy małe miasteczko, w którym pojawia się przemoc. Mniej w tym już przypadku, a więcej zawziętości i wpływów wielkomiejskich. Przypadkowe może być tylko skumulowanie w krótkim czasie, cała reszta jest czystą konsekwencją działań naszych bohaterów. Jeden czyn ciągnie za sobą kolejne. Spiralę można zatrzymać odwracając się na pięcie, ale nikt nie chce tego zrobić.
Osią w tym serialu jest rodzina Stussy, a motorami akcji są: konflikt pomiędzy dwoma braćmi (świetna podwójna rola McGregor'a) oraz pojawienie się tajemniczego biznesmena, który chce z firmy jednego z braci zrobić podatkową wydmuszkę.


fargo s 3 scena
Te dwa czynniki wzajemnie się przeplatają i wzajemnie napędzają. Małe pomyłki prowadzą do pierwszych morderstw. Trzeci sezon Fargo ma w sobie coś niepokojącego. Pokazuje, że spokój i szczęście nie są nigdy dane na stałe i wystarczy chwila by to wszystko stracić. Sporo miejsca poświęcono w nim uporowi. Upór jak motywator do działania, ale także wręcz odwrotnie - do braku działania. Hawley kolejny raz stworzył historię, która wciąga na maksa. Trzeci sezon Fargo to też zabawa formą - pojawiła się mądra animacja o robocie, który obserwował życie na Ziemi. Ta animacja może okazać się kluczem do zrozumienia tego sezonu. Drugim elementem, który jest istotny do interpretacji to postać V.M. Varga'sa (fenomenalny David Thewlis). Jest obrzydliwy, skuteczny, ale przede wszystkim niesamowicie inteligentny. Należy z uwagą słuchać tego co mówi - może nas to wkurzać, możemy się z tym nie zgadzać, ale nie pozostawia nas to obojętnym. Varga przy minimalnych środkach perfekcyjnie manipuluje ludźmi i kreuje wydarzenia.
Sezon pomimo chaosu na początku jest bardzo spójny i daje do myślenia.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=jbV47R1g_vo

Komentarze

Back to top