"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

gru dru i minionki

Gru, Dru i Minionki,
(Despicable Me 3) - 2017;
- reżyseria: Kyle Balda, Pierre Coffin;
- scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul;
- gatunek: animacja, komedia, przygodowy.

Kolejny film o Minionkach zawitał na dużych ekranach. Jestem fanem małych, żółtych stworów więc na film musiałem się przejść.
Gru, ze swoimi dziewczynami i Minionkami prowadzi spokojne, uczciwe życie. Jest pięknie, rodzinnie, ale Minionki nie zostały stworzone do przestrzegania prawa. One lubią chaos i panów nikczemników. Aby żyć zgodnie z naturą muszą opuścić Gru, który właśnie odkrył, że ma brata bliźniaka Dru. Rodzina zaczyna się powiększać. Dru jest przeciwieństwem Gru. Marzy o karierze złoczyńcy, ale całe życie żył uczciwie i w dostatku.
Fabuła nie jest zła, ale ewidentnie brak w niej polotu. Sytuację trochę ratuje kreacja czarnego charakteru oraz nawiązania do lat osiemdziesiątych, ale nie zastąpią one dobrzej napisanej historii. Nie pomogą również Minionki w więzieniu.


gru dru i minionki scena
Seans niestety mnie trochę rozczarował. Podczas seansu miałem nieodparte wrażenie, że fascynacja Minionkami powoli mija. Nie bardzo też wyobrażam sobie przyszłe filmy z tej serii. No chyba, że będą opowiadać o latach młodości Gru, ale należy pamiętać, że lata osiemdziesiąte scenarzyści już wyeksploatowali.
Oceniam na słabe siedem, ale należy pamiętać, że nota jest zawyżona z powodu mojego sentymentu do Minionków.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top