"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

wonder woman

Wonder Woman - 2017;
- reżyseria: Patty Jenkins;
- scenariusz: Allan Heinberg;
- wybrana obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Saïd Taghmaoui, Ewen Bremner;
- gatunek: akcja, science fiction.

Kolejny film z uniwersum DC, jednocześnie pierwszy, który został ciepło przyjęty przez krytyków oraz widzów. Wielu z nich porównuje ten tytuł z filmami Marvel'a, wskazują podobieństwa, różnice, a ja się pytam po co takie porównania. Świat DC jest całkiem inaczej skonstruowany, a jego bohaterowie mają dużo więcej ludzkich cech. Jedyne co je łączy to to, że są science fiction i że są wieloletnimi seriami. Na tym koniec podobieństw. Nie ma potrzeby porównywać i wartościować.
Wonder Woman to historia o początkowych losach Diany, córki Zeusa, która żyje bezpiecznie na ukrytej wyspie. Jej przeznaczeniem jest walka z przyrodnim bratem Aresem. To starcia dojdzie gdy wybuchnie wielka wojna. Dziewczyna opuszcza rodzinny dom i udaje się do ogarniętej wojną Europy. Poszukuje osoby, która jest odpowiedzialna za ten wielki rozlew krwi. Jest zaskoczona rozmiarem wojny, w której nie liczy się honor, często cierpią cywile, a generałowie i przywódcy wolą rozmawiać niż likwidować zagrożenie. Wonder Women to opowieść o niewinnej dziewczynie, która poznaje brutalny świat dorosłych. Wiara w miłość i dobroć ludzi przeciwko brutalnej wojnie. Na szczęście ma współtowarzyszy, którzy wierzą (czasem niechętnie) w te same wartości co Diana.
Seans bardzo mi się podobał, ale podejrzewam, że główna w tym zasługa Gal Gadot, która niesamowicie wypadła w roli Diany. Dziewczyna przyciągała wzrok - co w pewien sposób pozwoliło zatuszować niezbyt udane efekty specjalne w drugiej połowie filmu.


wonder woman scena
Fabularnie Wonder Woman jest produkcją bardzo udaną. Historia jest wciągająca, a jej poszczególne elementy ładnie do siebie pasują. Można jedynie narzekać na zakończenie, które wydaje się być zbyt szybkie i zbyt mało przemyślane. Nie do końca spasowało mi uczłowieczenie Ares'a. Rzecz mocno dyskusyjna, ale posiadająca swoje zalety.
Na wielki plus trzeba zaliczyć też charakteryzację. Amazonki i mundury z czasów pierwszej Wojny Światowej tworzą ciekawą mieszankę. Złego słowa tutaj powiedzieć nie można. Zastrzeżenia mogę mieć do efektów specjalnych i nadmiernego eksploatowania slow motion. Trochę mnie to drażniło, ale nie na tyle by psuć odbiór filmu.
Jak wspomniałem Wonder Woman mi się podobał i zdecydowanie mogę ten film polecić. Jestem coraz większym fanem Gal Gadot... ups a miałem napisać uniwersum DC..
Oceniam na osiem. Warto przypomnieć, że Wonder Woman znakomicie sobie radzi na ekranach kin i znakomicie zarabia.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top