"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

w starym dobrym stylu

W starym, dobrym stylu,
(Going in Style) - 2017;
- reżyseria: Zach Braff;
- scenariusz: Theodore Melfi; 
- wybrana obsada: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin, Matt Dillon, Christopher Lloyd, Ann-Margret;
- gatunek: komedia, dramat.

Co jakiś czas powstają filmy, które próbują z przymrużeniem oka pokazać nam życie staruszków. Mają różny poziom, ale łączy je pozytywne przesłanie. Staruszkowie też mają prawo do szczęśliwego życia.
Mamy trzech wiekowych przyjaciół, którzy dowiadują się, że nie będą mieli emerytur. Ich fundusze zostały zlikwidowane, a środkami zajmie się bank, który nie zamierza realizować zobowiązań pracowniczych. Mają wybór, albo do końca życia żyć na zasiłkach, albo spróbować coś zmienić. Napad na bank wydaje się być sensownym pomysłem. Nawet jak zostaną złapani to niczym nie ryzykują. Dostaną wygodne prycze i pełne wyżywienie.


w starym dobrym stylu scena
Fabuła może i nie jest oryginalna, ale daje widzowi satysfakcję Jest sporo akcji, niezłe dialogi, naprawdę dużo humoru, a przede wszystkim świetne aktorstwo. Stare wygi kolejny raz pokazały jak należy grać. Na seansie naprawdę dobrze się bawiłem. Warto. Oceniam na osiem.
osiem
Na plus trzeba zaliczyć społeczne przesłanie filmu. Słabszych należy wspierać. Od siebie dodam, że instytucjom finansowym nie powinno się dawać tak szerokich kompetencji w systemie ubezpieczeń społecznych.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top