"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

the last kingdom s 2
Upadek Królestwa,

Inny tytuł: Ostatnie Królestwo,
(The Last Kingdom) - sezon 2 (2017);
- twórca: Bernard Cornwell, Stephen Butchard;
- wybrana obsada: Alexander Dreymon, Adrian Bower, David Dawson, Ian Hart, Amy Wren, Harry McEntire, Emily Cox, Eliza Butterworth;
- dramat, historyczny,
- BBC America.


"Przeznaczenie jest wszystkim"

Prawie dwa lata musieliśmy czekać na drugi sezon The Last Kingdom, a jak się pojawił to przeszedł niemal bez echa. Zresztą pierwszy sezon też nie był jakoś mocno reklamowany. Nowa seria rzuca przed Uhtred'em całkiem nowe wyzwania - nadal wszędzie jest traktowany jako wyrzutek, ale też wszyscy doceniają jego odwagę i dokonania. Król Alfred chętnie go wykorzystuje, ale jednak doskonale pamięta, że Uhtred może w przyszłości stanowić dla niego zagrożenie. Akcja drugiego sezonu ma kilka motywów, które łączy wspólny mianownik - rola Uhtred'a w budowaniu wielkiej Anglii. Nasz bohater walczy zarówno z przeciwnikami na polu bitwy, ale także z osobami doradzającymi królowi. Jego porywczy charakter jeszcze bardziej komplikuje sprawy. Z jednej strony jest bohaterem, ale czy nie lepiej by było jakby był martwy?


the last kingdom s 2 scena
W drugim sezonie na pierwszy plan wysuwa się kwestia lojalności, ale także pewnej niedojrzałości władców. Nawet Ci najbardziej oczytani bywają zaślepieni wiarą, która powoduje, że gubi się zdrowy rozsądek. Warto tu podkreślić rolę kapłanów i ich "cudownych" rad.
Sezon drugi oceniam wyżej niż pierwszy. Dostaje pełne dziesięć. Zachwyca mnie tempo akcji oraz złożoność bohaterów - zero miejsca na nudę.
Serial jest zdecydowanie wart polecenia.
dziesięć

Muszę nadrobić sezon Vikingów, ale nie ukrywam, że wkurza mnie fakt, iż niepotrzebnie zrobiono długi sezon. Jestem coraz większym zwolennikiem krótkich serii.

Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top