"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

piraci z karaibow zemsta salazara

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara,
(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) - 2017;
- Piraci z Karaibów cześć 5;
- reżyseria: Joachim Rønning, Espen Sandberg;
- scenariusz: Jeff Nathanson;
- wybrana obsada: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Kevin McNally, Orlando Bloom, Keira Knightley;
- gatunek: fantasy, przygodowy.

Jeśli chcecie obejrzeć film o pijanym aktorze, który tak bardzo wierzy w swoją gwiazdę, że nie musi się o nic starać to śmiało możecie się wybrać na nowych piratów. Jeśli jednak oczekujecie czegoś więcej to bez problemu możecie sobie ten film darować. Nie sądziłem, że Depp aż tak się stoczy, nie sądziłem też, że będzie on najsłabszym ogniwem Zemsty Salazara. Gdyby się dało to motywy z Depp'em najchętniej bym przewinął. Co nie znaczy, że pozostała część filmu jest dobra. Nie dajcie się zwieść plakatom i zwiastunom - nowi Piraci z Karaibów są popłuczynami po pierwszych częściach serii.


piraci z karaibow zemsta salazara scena
Fabuła. Salazar, który kiedyś był postrachem piratów został przez Sparrow'a na wieki uwięziony w przeklętym miejscu. Klątwa będzie działać dopóki Jack będzie miał swój kompas. Jeśli się go pozbędzie, Salazar i jego załoga uwolnią się i żądni zemsty będą go ścigać. Łatwo się domyślić, że zapijaczony pirat kompas przepija i sprowadza na siebie mściwego Salazara. Wejście w akcję jest jak najbardziej pozytywne, zresztą to samo można powiedzieć o wprowadzeniu nowych bohaterów, ale z upływem czasu pozytywne wrażenia gdzieś się gubią. Tempo akcji wyraźnie spada, a fabuła zaczyna się plątać. Ze smutkiem odkrywamy, że Zemsta Salazara powstała tylko dlatego, że jest potrzeba kasy, ale pomysłu na dobry film tak naprawdę nie było. Jest to mocno rozczarowujące bo dobre kino awanturnicze zawsze znajdzie rzeszę fanów. To są finansowe pewniaki (Zemsta Sarazara świetnie zarabia), ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by jednocześnie byłyby dobrymi historiami. Mam nadzieję, że kolejny film o Jack'u Sparrow już nie powstanie, ale jednocześnie ucieszyłbym się jakby powstał jakiś spin off tej serii. Trochę krótszy, z lepszymi efektami, z wyrazistymi bohaterami oraz z historią, która nie będzie nużyć.
Oceniam na naciągane sześć. Chętnie sobie przypomnę pierwszą część cyklu.
sześć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top