"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Monty Python i Święty Grall - 1975
TOP GUN: MAVERICK - 2022
Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś
W głębi lasu - miniserial
Powrót do Edenu - Paco Roca
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy
Fantomas - 1964
Uncharted - 2022
Okko - 3 - Cykl Powietrza
Granica zbrodni - sezon 1
Indyjska włóczęga
Dom Saddama - miniserial
Blacksad. Tom 3. Czerwona dusza
Trom - miniserial

straznicy galaktyki 2

Strażnicy Galaktyki 2,
(Guardians of the Galaxy Vol. 2) - 2017;
- reżyseria: James Gunn;
- scenariusz: James Gunn;
- wybrana obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel (głos), Bradley Cooper (głos), Michael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Sylvester Stallone, Kurt Russell, Elizabeth Debicki, Tommy Flanagan;
- gatunek: science fiction, komedia, akcja.

Przez wielu jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Mocna kampania reklamowa, która trwała od miesięcy sprawiła, że trudno było pominąć ten tytuł pomimo przeciętnych zwiastunów.
Ciężko mówić cokolwiek o tym filmie bez odniesienia do pierwszej części. Jedynka fabularnie nie była zbyt ciekawa, ale mocno nadrabiała klimatem, humorem oraz sentymentem do lat osiemdziesiątych. Był w tym pewien powiew świeżości, niestety nie można tego samego powiedzieć o dwójce. Prosta fabuła. Peter (Pratt) znajduje swojego ojca, który niekoniecznie jest taki jak sobie wyobrażał. Mamy opowiastkę o relacjach ojciec-syn oraz motyw o tym, że każdy miał trudne dzieciństwo. Do tego trochę pościgów, wybuchów oraz olbrzymia ilość gagów oraz scenek, które miały nas rozbawić. Z nimi mam mały problem.


straznicy galaktyki 2 scena
W pierwszej części humor był bardziej naturalny a tutaj wydaje mi się wykalkulowany i przesadzony. Wszyscy pokochali Groot'a, ale czy to powód, żeby go aż tak eksploatować tak bardzo? Moim zdanie Groot'a było zdecydowanie za dużo. Całkowicie też do mnie nie trafił Drax i jego poczucie humoru. W filmie mamy sporo kultowych kawałków lat osiemdziesiątych, ale i w tej materii pojawił się u mnie przesyt. Natomiast na plus trzeba zaliczyć wprowadzenie Stallone oraz Russell'a - dzięki nim film miał trochę świeżości.
Ubolewam nad słabą fabułą, w ponad dwugodzinnej produkcji powinna być bardziej rozbudowana, a dialogi bardziej naturalne. Kolory zresztą też ;p
Strażnicy Galaktyki 2 sprawdzają się jako komedia (chociaż nie do końca mój klimat i poziom), ale kompletnie zawodzą jako kino przygodowe, a tego jednak od nich oczekiwałem.
Oceniam na sześć plus.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top