"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

twierdza

Twierdza,
(The Rock) - 1996;
- reżyseria: Michael Bay;
- scenariusz: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner;
- muzyka: Hans Zimmer;
- wybrana obsada: Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, William Forsythe, David Morse, Vanessa Marcil, John Spencer;
- gatunek: sensacyjny.

Przeglądając internetowe dyskusje wokół kina natrafiłem na wątek o najgorszych reżyserach. Padały różne nazwiska, a wśród nich pojawił się Michael Bay. Wiem, ze net to ściek, w którym każdy idiota może się wypowiedzieć, ale nazywanie Bay'a najgorszym reżyserem to lekka przesada. Doskonale rozumiem, że jego twórczość może się nie podobać. Nie każdy lubi takie kino, ale facet ma niezły warsztat i doskonale czuje co widzowi może się podobać. Ma wiele niezbyt udanych filmów, ale też pozycje, które pomimo upływu lat nadal działają na wyobraźnię widza. Do takich pozycji bezapelacyjnie możemy zaliczyć Twierdzę z 1996 roku.
twierdza scena
Na wyspie Alcatraz byli wojskowi przetrzymując zakładników grożą, że użyją broni biologicznej jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. Dowodzi nimi bohater wojennny (Ed Harris), który chce tylko godnej pamięci dla żołnierzy, którzy oddali życie za ukochany kraj. Najemnicy doskonale się fortyfikują w murach byłego więzienia, ale też wiedzą, że wojsko spróbuje zbrojnej interwencji. Nie wiedzą jednak, że legenda o Alcatraz nie do końca jest prawdziwa. Jest ktoś, kto kiedyś uciekł z tych murów i przypadek sprawia, że nadal żyje i będzie przewodnikiem dla szturmujących.
Twierdza to sensacja do której lubię wracać. Mnóstwo akcji, wyraziści bohaterowie, a przede wszystkim urozmaicony scenariusz, który nie pozwala na nudę. Czegoś trzeba więcej?
Oceniam na osiem. Warto!
osiem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top