„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

krolestwo zwierzat

Królestwo zwierząt,
(Animal Kingdom);
- twórca: Jonathan Lisco;
- TNT, sezon 1, 2016;
- wybrana obsada: Ellen Barkin, Scott Speedman, Shawn Hatosy, Ben Robson, Jake Weary, Finn Cole, Daniella Alonso, Molly Gordon;
- gatunek: kryminał, dramat.

Od razu napiszę, że nie widziałem filmu z 2010 roku - nie mogę więc z nim porównywać.
Joshua jest nastolatkiem, któremu właśnie zmarła (przedawkowanie) matka. Chłopak nie chce żyć na ulicy więc prosi o pomoc swoją babcię. Ta szybko przyjeżdża i zabiera chłopaka do swojego domu. W zasadzie to do rezydencji, babcia nie przypomina schorowanych staruszek, jest pewną siebie kobietą, która nie znosi sprzeciwu. W rezydencji Joshua poznaje braci swojej matki. Początkowo jest zachwycony nowym środowiskiem, ale z czasem zaczyna dostrzegać, że rodzina ma nietypowy system wartości. Relacje pomiędzy babcią a synami mają zdecydowanie patologiczny charakter, a cała familia utrzymuje się z regularnych napadów. W tle mamy ostrą rywalizację pomiędzy mężczyznami, policyjne śledztwo oraz sporą ilość narkotyków.


krolestwo zwierzat scena
Pierwszy epizod zapowiadał wybitny serial, który poziomem mógł się zbliżyć do Sons of Anarchy (Shield), ale po kilku epizodach widzimy, że twórcy zabrakło pomysłu, a może odwagi, na ostrzejsze pociągnięcie fabuły. Są ciekawe relacje pomiędzy bohaterami, ale, mimo wszystko, brakło w nich wielowymiarowości. Dynamika poszczególnych epizodów też daje wiele do życzenia. Jest to dobra pozycja z niesamowitym potencjałem na przyszłość. Tego się spodziewam po nadchodzącym drugim sezonie.
Póki co oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top