"Jest się bardziej autentycznym, im bardziej się przypomina to, o czym się marzyło."
Wszystko o mojej matce

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

znamie

Znamię,
(Dragonfly) - 2002;
- reżyseria: Tom Shadyac;
- scenariusz: David Seltzer, Brandon Camp, Mike Thompson;
- wybrana obsada: Kevin Costner, Kathy Bates, Susanna Thompson, Joe Morton;
- gatunek: dramat.

To musiało się w końcu stać. Musiałem natrafić na film z Costnerem, który mi nie przypadł do gustu. Widziałem wiele różnych produkcji z tym aktorem i każda miała coś co wzbudzało moją sympatię.Tym razem nic takiego nie znalazłem.
Joe jest utalentowanym lekarzem, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swojej żony. Ma nadzieję, że intensywna praca złagodzi ból, ale im więcej pracuje tym więcej odżywa wspomnień - jego żona również była lekarzem. Joe jest na skraju wytrzymałości gdy zostaje zmuszony do płatnego urlopu. Wszędzie widzi zmarłą żonę i zaczyna twierdzić, że małżonka próbuje się z nim pośmiertnie skontaktować. Zdroworozsądkowy ateista niemalże w jednej chwili zaczyna wierzyć, że istnieje życie po śmierci i że zmarli mogą się komunikować. Próby kontaktu są coraz częstsze i mają jeden cel - Joe musi udać się w miejsce gdzie zginęła Emily.


znamie scena
Początkowo myślałem, że będzie jakaś zagadka, intryga, ale twórcy dosyć szybko pokazują, że osią filmu jest tani blef. Fani Szóstego zmysłu poczują się głęboko rozczarowani. Całość sprowadza się do kiczowatej tezy, że jak bardzo cierpisz, jak kochasz i wierzysz to wszystko można pokonać - śmierć także.
Możecie mnie nazywać zimnokrwistym samcem bez uczuć, który nic nie wie o miłości, ale otwarcie przyznaję, że kompletnie tej historii i przesłania nie kupiłem. Gdyby przesłanie filmu próbowali mocniej, kilkukrotnie zaakcentować podczas fabuły to film zyskałby zaszczytne miano wydmuszki.
Oceniam na pięć.
pięć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top