"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

sekretne zycie zwierzakow domowych

Sekretne życie zwierzaków domowych,
(The Secret Life of Pets) - 2016;
- reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney;
- scenariusz: Cinco Paul, Ken Daurio, Brian Lynch;
- gatunek: animacja, familijny.

Mam domowy zwierzyniec. Często się zastanawiam co te mendy robią jak mnie nie ma w domu. Zawsze jest ten dreszczyk emocji - co tym razem będzie wywleczone albo rozbite. Jest adrenalina.. ale przecież nie o sobie miałem pisać tylko o animacji.
Sytuacja jest podobna. Właściciele zwierząt wychodzą do pracy a milusińscy nie zamierzają grzecznie leżeć pod drzwiami i czekać na powrót opiekuna. Można pogadać z sąsiadami, poimprezować... taka codzienna rutyna, która zostaje zakłócona przez pojawienie się nowego domownika. Pan powinien przecież doskonale wiedzieć, że drugi pies nie jest potrzebny? Zresztą szybko się przekona, że Nowy nie potrafi uszanować rzeczy Pana. Rywalizacja pomiędzy zwierzętami sprawia, że oboje (przypadkiem) lądują na ulicy. Życie tutaj ma całkiem inny styl i nie ukrywajmy - zapach też.


sekretne zycie zwierzakow domowych scena
Dalsze losy zwierzaków skupiają się wokół walki o przetrwanie i próbie powrotu do domu. Fabuła ma sporo zapożyczeń z innych animacji, ale przyznaję, że niespecjalnie to przeszkadza w oglądaniu. Seans zaliczam do udanych, ale nie sądzę bym kiedykolwiek miał potrzebę powrotu do tej animacji. Za mało błyskotliwego humoru - a może to ja się robię za stary na takie produkcje?
Oceniam na sześć.

sześć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top