"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

dzien bastylii

Dzień Bastylii,
(Bastille Day) - 2016;
- reżyseria: James Watkins;
- scenariusz: Andrew Baldwin, James Watkins;
- wybrana obsada: Idris Elba, Richard Madden, Charlotte Le Bon, Kelly Reilly, José Garcia;
- gatunek: akcja.

Obraz Watkins'a wszedł na ekrany kin w złym czasie. Produkcja rozrywkowa opowiadająca o zamachach w Paryżu pojawiła się w kinach w czasie prawdziwych aktów terrorystycznych w stolicy Francji - niestety nie był to element, który pozytywnie wpłynął na odbiór filmu. Zachętą do seansu był Idris Elba, którego wielu chętnie widziało w roli agenta 007. Moim zdaniem facet świetnie się spisuje w kinie akcji, ale do Bonda nie pasuje. Nie ten typ postury.

Zarys fabuły. Michael jest kieszonkowcem, który lubi pracować w centrum Paryża. Jednym z jego łupów jest kobieca torba. Zabiera z niej cenne rzeczy, a resztę porzuca, chwilę później torba wybucha zabijając cztery osoby. Michael już nie jest kieszonkowcem - przypadkowo zostaje terrorystą poszukiwanym przez wszystkie służy. Akcja zaczyna dynamicznie się rozkręcać: mamy wojnę wywiadów, skorumpowanych gliniarzy, manipulowanie społeczeństwem oraz napad na bank, a wszystko to połączone dynamiczną akcją i sporą liczbą strzelanin.


dzien bastylii scena
To mógł być naprawdę świetny film. Brakło trochę finezji w realizacji oraz ciekawszego zakończenia. Dzień Bastylii zbyt szybko odsłania wszystkie karty. Wątek fabularny mimo iż ciekawy trochę razi zapożyczeniami z innych produkcji (mocno mi przypominał trzecią odsłonę Szklanej Pułapki).
Z drugiej strony seans dał mi sporo bezrefleksyjnej frajdy, a chyba o to w takim kinie chodzi?
Oceniam na mocne sześć.

sześć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top