"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

zamet

Zamęt, (Quarry)
- sezon 1, 2016;
- Cinemax;
- twórcy: Michael D. Fuller, Graham Gordy;
- wybrana obsada: Logan Marshall-Green, Jodi Balfour, Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird, Damon Herriman, Jamie Hector;
- gatunek: dramat, kryminał.

Kolejna przypadkowa serialowa pozycja. Krótkie seriale wydają się być idealnym planem weekendowym dla osób, które zaczynają walkę z chorobą.
Akcja dzieje się początkiem lat siedemdziesiątych. Mac jest żołnierzem i wraca do rodzinnego domu z Wietnamu. Nie jest witany jak bohater. Mało chwalebna wojna, ale też podejrzenia o mordowanie niewinnych cywili. Mac z trudem odnajduje się w powojennej rzeczywistości. Coraz trudniej mu znaleźć pracę, która pozwoliłaby na utrzymanie rodziny, dlatego też kusi przyjęcie dobrze płatnej pracy mordercy na zamówienie. Ostatecznie odmawia, ale pracę przyjmuje jego przyjaciel z wojska.


zamet scena z filmu
Nie będę Wam opowiadał całej fabuły więc powiem tylko, że sprawa mocno się komplikuje i Mac chce czy nie i tak musi zabijać na zlecenie. Nie jest to jednak typowy serial akcji - to bardziej tytuł o skomplikowanych latach siedemdziesiątych. Niepotrzebna wojna i mnóstwo problemów wewnątrz kraju, chociażby nie rozwiązana kwestia równouprawnienia wszystkich obywateli.
Zamęt wyróżnia świetna muzyka i interesujący sposób prowadzenia narracji. Nie jest to wybitny tytuł, ale oglądało się go całkiem przyjemnie. Serial posiada fajny, lekko leniwy klimat. Rzecz warta obejrzenia

Oceniam na siedem plus
siedem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top