"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

zamet

Zamęt, (Quarry)
- sezon 1, 2016;
- Cinemax;
- twórcy: Michael D. Fuller, Graham Gordy;
- wybrana obsada: Logan Marshall-Green, Jodi Balfour, Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird, Damon Herriman, Jamie Hector;
- gatunek: dramat, kryminał.

Kolejna przypadkowa serialowa pozycja. Krótkie seriale wydają się być idealnym planem weekendowym dla osób, które zaczynają walkę z chorobą.
Akcja dzieje się początkiem lat siedemdziesiątych. Mac jest żołnierzem i wraca do rodzinnego domu z Wietnamu. Nie jest witany jak bohater. Mało chwalebna wojna, ale też podejrzenia o mordowanie niewinnych cywili. Mac z trudem odnajduje się w powojennej rzeczywistości. Coraz trudniej mu znaleźć pracę, która pozwoliłaby na utrzymanie rodziny, dlatego też kusi przyjęcie dobrze płatnej pracy mordercy na zamówienie. Ostatecznie odmawia, ale pracę przyjmuje jego przyjaciel z wojska.


zamet scena z filmu
Nie będę Wam opowiadał całej fabuły więc powiem tylko, że sprawa mocno się komplikuje i Mac chce czy nie i tak musi zabijać na zlecenie. Nie jest to jednak typowy serial akcji - to bardziej tytuł o skomplikowanych latach siedemdziesiątych. Niepotrzebna wojna i mnóstwo problemów wewnątrz kraju, chociażby nie rozwiązana kwestia równouprawnienia wszystkich obywateli.
Zamęt wyróżnia świetna muzyka i interesujący sposób prowadzenia narracji. Nie jest to wybitny tytuł, ale oglądało się go całkiem przyjemnie. Serial posiada fajny, lekko leniwy klimat. Rzecz warta obejrzenia

Oceniam na siedem plus
siedem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top