"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

jedyna szansa

Jedyna szansa,
(Une chance de trop) - 2015
- mini serial, TFI;
- reżyseria: Francois Velle;
- scenariusz: Harlan Coben;
- wybrana obsada: Alexandra Lamy, Dana Delany. Harlan Coben,Pascal Elbé, Lionel Abelanski, Hippolyte Girardot, Charlotte Desgeorges, Lionnel Astier, Fanny Valette;
- gatunek: thriller.

Ostatnie tygodnie mijały mi pod znakiem Harlan'a Coben'a. Przeczytanych kilka powieści oraz rewelacyjny serial Five sprawiły, że chciałem więcej. I tu się mocno rozczarowałem - ekranizacji tego pisarza wcale nie jest wiele, ale udało mi się znaleźć kolejny mini serial. Tym razem francuski.
Alice wiedzie spokojne życie - jest lekarką ma kochającego męża i malutką córeczkę. Wszystko się zmienia gdy po powrocie do domu ktoś do niej strzela. Alice budzi się po tygodniu i dowiaduje się, że mąż nie żyje a półroczne dziecko zostało porwane.

jedyna szansa s 1 scena
Poszukiwania policji wydają się być bezskuteczne, ale po pewnym czasie zgłaszają się ludzie z żądaniem okupu.
Osiem epizodów serialu wciąga, a Coben umiejętnie rozkręca akcję. Pojawia się wiele wątków, które pokazywane fragmentarycznie - początkowo nie mają z sobą nic wspólnego, ale z czasem wszystko zaczyna układać się w spójną całość. Co ciekawe, w tle pojawia się wiele problemów, które pokazują, że ukazana historia jest wielowymiarowa i bardzo absorbująca. To są chyba wyznaczniki prozy Cobena.
Niespecjalnie przypadła mi do gustu główna bohaterka - trochę drażniła na ekranie, ale to mały minus w porównaniu z fajnym francuskim klimatem produkcji.
Jedyną szansę oceniam na mocne siedem. Warto obejrzeć.
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top