"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

pasazerowie

Pasażerowie,
(Passengers) - 2016;
- reżyseria: Morten Tyldum;
- scenariusz: Jon Spaihts;
- wybrana obsada: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburne, Andy Garcia;
- gatunek: przygodowy, science-fiction.

To miał być pierwszy film obejrzany w kinie w tym roku. Od razu rozwieję wszelkie wątpliwości - nie chodziło o Jennifer. Zwiastun wydał mi się na tyle interesujący, że koniecznie chciałem to zobaczyć. Jestem świeżo po seansie i kolejny raz mam zastrzeżenia do zakończenia.
Statek kosmiczny zmierza na nową planetę. Podróż będzie trwała sto dwadzieścia lat, więc cała załoga i 5000 pasażerowie są zahibernowani, a statek, w zasadzie arka, leci na autopilocie. Po trzydziestu latach względnie spokojnej podróży jedna z kapsuł ulega awarii i przedwcześnie wybudza jednego z kolonizatorów nowej planety. Jim jest jedynym wybudzonym na supernowoczesnym statku. Może robić cokolwiek zechce, ale też wie, że przez najbliższe dziewięćdziesiąt lat reszta podróżujących będzie sobie smacznie spała. Samotność nabiera całkiem nowego wymiaru. Rozmowy z barmanem robotem to zdecydowanie za mało by być szczęśliwym. Swoją drogą - te dialogi to jeden z większych atutów filmu. W głowie Jim'a pojawia się myśl.. a może wcale nie muszę być sam?


pasazerowie scena
Przez pierwszą połowę seansu byłem zachwycony.Fajnie napisane dialogi, oryginalny statek kosmiczny, przepiękne widoki kosmosu i poważny temat w tle. Jak daleko możemy się posunąć by nie być samotnym? Czy można być szczęśliwym kosztem innych? W drugiej połowie mamy więcej akcji, ale urok początkowych scen gdzieś się zgubił.. a zakończenie troszkę rozczarowuje. Podobnie jak dziury fabularne. W filmie jest sporo nieścisłości i naciąganych motywów.. ale przyznaję, że fajnie się to ogląda. Lawrence i Pratt ewidentnie pasują do siebie i chętnie bym ich zobaczył jeszcze na ekranie.. (nie, nie będę zazdrosny ;p) a Sheen jako robo-barman jest całkowicie bezbłędny.
Całość dostaje ode mnie siódemkę.

siedem
Poniżej zwiastun

Przed seansami w Cinema leci teraz reklama Mentos - ma bardzo fajne, pozytywne przesłanie.

 

Komentarze

Back to top