"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Nowości na stronie

Bękarty z Południa. Tom 1. Był to facet, co się zowie
Saga Winlandzka Tom 6
Blade Runner. 2029
Spaghetti Bros. Tom 1
Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2

Preacher

Preacher
- sezon 1, 2016;
- stacja AMC;
- twórcy: Seth Rogen, Evan Goldberg;
- wybrana obsada: Dominic Cooper, Ruth Negga, Joseph Gilgun, W. Earl Brown, Ian Colletti, Lucy Griffiths, Tom Brooke, Derek Wilson;
- gatunek: dramat, horror.

To miał być jeden z najciekawszych tytułów telewizyjnych tego roku. W moim osobistym rankingu stanie na podium, ale w całkiem innej kategorii. Jest to jedno z największych rozczarowań 2016 roku.
Zapowiadało się znakomicie. Ekranizacja znanej i cenionej serii komiksów musiała być hitem. Kaznodziei w wersji papierowej nie znam, ale dzięki temu miałem całkowicie czyste podejście do tego tytułu.
Małe miasteczko gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Społeczność, która niczym wielkim się nie wyróżnia. Żyją z dnia na dzień nie przejmując się wielkim światem gdzieś z boku W miasteczku jest też kościół, który prowadzi ambitny, ale z trudną przeszłością kaznodzieja. Wszystko wskazuje na to, że były przestępca jest beznadziejnym pasterzem, a i ludzie w mieście nie odczuwają zbyt wielkiej potrzeby wiary w boga. Sytuacja się zmienia gdy Kaznodzieja przypadkiem zostaje obdarzony wielką mocą. Każde jego żądanie będzie spełnione. Taka moc nie powinna być w posiadaniu śmiertelnika dlatego też aniołowie próbują przywrócić dawny ład.
preacher s 1 scena
W tle pojawia się wampir, lokalny biznesmen oraz kryminalna przeszłość Kaznodziei.
Wszystko wskazywało, że będziemy mieli fajne połączenie Banshee oraz Fargo. Niestety Preacher nie posiada klimatu żadnego z tych tytułów. Fabularnie czasem nuży, a bohaterowie nie mają zbyt wielkiej charyzmy - wyjątkiem jest Ruth Negga grająca Tulip. Niektóre epizody i pomysły były nawet ciekawe, ale po zakończeniu sezonu miałem uczucie rozczarowania. Mogło być o niebo lepiej. Na plus zaliczyć trzeba fajne intro.
Oceniam na naciągane sześć.

sześć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top