"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

american gothic s 1

American Gothic,
- sezon 1, 2016, ;
- twórca: Corinne Brinkerhoff;
- stacja: CBS;
- wybrana obsada: Juliet Rylance, Antony Starr, Virginia Madsen, Justin Chatwin, Megan Ketch, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Maureen Sebastian, Catalina Sandino Moreno;
- gatunek: thriller.

Jeden z tych seriali, które znalazłem całkiem przypadkiem. Kolejna pozycja, która nie jest zbyt szeroko znana, a reprezentuje całkiem wysoki poziom realizacji.
Zaczyna się całkiem niewinnie. Zwyczajna bogata amerykańska rodzina, w tle przygotowania do lokalnych wyborów. Sielankę psuje pewien mały wypadek. W tunelu budowanym przez rodzinną firmę upada strop. To trochę za mało by pogrzebać wyborcze plany, ale na miejscu katastrofy, w betonie, zostaje znaleziony pasek, który okazuje się być powiązany z seryjnym mordercą.


american gothic s 1 scena

Ktoś w rodzinie skrywa wielką tajemnicę. Kto? Pod koniec pierwszego epizodu myślimy, że już wszystko wiemy, ale scenarzyści dobrze wykonali swoje zadanie i zmyślnie lawirują fabułą. Jest w tym serialu trochę dłużyzn, ale całość jest całkiem przyjemna i co najważniejsze potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Podobało mi się też, że umiejętnie w fabułę wpleciono dyskusję na temat prawa do posiadania broni.
Aktorsko jest bardzo przyzwoicie. Każda postać jest mocno charakterystyczna i często dwuznaczna. Poza tym lubię Antony'ego Starr'a - szkoda, że tak mało gra.
Oceniam na mocne siedem. To kolejny dowód na to, że warto szukać mniej znanych seriali. Spójrzcie na poster - podoba mi się.
siedem
Podobno ma powstać kolejny sezon. Nowi bohaterowie i całkiem nowa fabuła. Jeśli powstanie to pewnie o niej przeczytacie na tym blogu

Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top