"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

iluzja 2

Iluzja 2,
(Now You See Me 2) - 2016;
- reżyseria: Jon M. Chu;
- scenariusz: Ed Solomon;
- wybrana obsada: Morgan Freeman, Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan, Jay Chou, Sanaa Lathan, Michael Caine.
- gatunek: kryminał, thriller.

Kontynuacja udanej Iluzji z 2013 była kwestią czasu. Film dobrze się sprzedał i posiada wierne grono fanów - trudno nie było wykorzystać tego potencjału i spróbować jeszcze raz dobrze zarobić na iluzjonistach.. W Hollywood żadna szansa na łatwy pieniądz nie może zostać zmarnowana. Zwłaszcza, że za sukcesem pierwszej części stała (między innymi) dobra obsada aktorska, która zgodziła się zagrać w kontynuacji.


iluzja 2 scena
Tyle o intencjach twórców. Iluzja 2 jest marną kopią pierwszej części. Jak bym miał podać jeden zasadniczy minus tego filmu to bez wahania powiem - brak magii. Film o iluzjonistach nie ma w sobie tego czegoś co przyciągałoby uwagę widza. Są triki, ale jakoś mnie nie zainteresowały.. Iluzja 2 jest filmem, który tak naprawdę nie ma pomysłu na siebie - brak dobrego scenariusza bije po oczach. Fabuła była chyba pisana na kolanie. Coś wymyślę, potem to obrócę o 180 stopni (żeby zmylić widza), a później o kolejne 180 stopni (dla zasady) to nic, że wtedy połowa wydarzeń nie ma sensu.. ale zamota jest. Typowy skok na kasę.
Delikatnie notę podnosi obsada aktorska - nie ma tu wybitnych kreacji, ale zawsze z sentymentem oglądam na ekranie Eisenberg'a i Freeman'a.
Oceniam na słabe sześć.
sześć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top