"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

porzucony wg harlana cobena
Porzucony według Harlana Cobena
,
(Five) - 2016;
- SKY, Mini serial;
- twórca: Harlan Coben;
- reżyseria: Mark Tonderai;
- wybrana obsada: Tom Cullen, Sarah Solemani, O.T. Fagbenle, Lee Ingleby, Hannah Arterton, Geraldine James, Michael Maloney, Tom Brittney;
- gatunek: dramat.

Pamiętacie Millenium Stieg'a Larsson'a? Co Was w nim najbardziej urzekło? Dla mnie siłą tej sagi była tajemnica. Tajemnica z przeszłości, która zostaje nagle przypomniana. Tajemnica, która zasługuje na ujawnienie. Wielość tropów i jeszcze więcej niewiadomych. Przeszłość ma wpływ na współczesność. Podczas odkrywania okazuje się, że tajemnic jest dużo więcej, że każdy coś skrywa. Pamiętacie to? Jeśli tak, i chcecie czegoś w podobnym klimacie, to powinniście koniecznie obejrzeć Porzuconego według Harlana Cobena. Jeśli polubiliście także Broadchurch, to Porzucony jest dla Was pozycją obowiązkową.

Dwadzieścia lat temu zaginął kilkuletni Jessie. Szerokie poszukiwania były bezskuteczne, a zaginięcie odcisnęło piętno na rodzinie chłopca, ale także na przyjaciołach starszego brata Jessie'ego. Czwórka przyjaciół jako ostatnia widziała chłopca żywego. Kilkadziesiąt lat później sprawa Jessie'ego wraca - DNA chłopca znaleziono na miejscu współczesnej zbrodni.. czy Jessie żyje? Jeśli tak, to czy jest mordercą? Przyjaciele z dzieciństwa rozpoczynają na nowo poszukiwania.


porzucony wg harlana cobena scena
Serial ma bardzo wolne tempo narracji, są momenty, sceny, który wydają się być niepotrzebnymi wypełniaczami serialu, ale zaufajcie mi.. Porzucony to serial, w którym żadna scena, żaden wątek i żaden ślad nie jest bez znaczenia dla rozwiązania zagadki zaginięcia. Scenariusz jest napisany z iście mistrzowską precyzją.
Jest dziesięć epizodów, a w każdym z nich dostajemy kilka elementów układanki, który przybliżają nas do rozwiązania tajemnic. W finałowym epizodzie widzimy jak wszystkie elementy ładnie się komponują i dają nam czytelny obraz tego co wydarzyło się w dniu zaginięcia chłopca.
Debiut telewizyjny Cobena zaliczam do bardzo udanych i mam nadzieję, że powstaną kolejne serie firmowane przez tego pisarza. Muszę też coś przeczytać w tym klimacie. Brakuje mi takich historii.
Oceniam na dziewięć i polecam ten mało znany serial.
dziewięć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top