"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

fear the walking dead sezon 2
Fear the Walking Dead
;
- Sezon 2, 2016, AMC;
- twórcy: Dave Erickson, Robert Kirkman;
- wybrana obsada: Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Lorenzo James Henrie, Colman Domingo;
- gatunek: dramat, horror.

AMC dalej ciągnie wątek zombie. Fear the Walking Dead miał pokazać początki apokalipsy i muszę przyznać, że pierwszy sezon był mocno obiecujący. Wydawało się jednak, że drugi sezon będzie już tylko powtórką oryginalnej serii. Finał pierwszego sezonu pokazał, że scenarzyści mogą mieć całkiem fajne pomysły na kontynuację. Przypomnijmy. Grupa ocalonych zdobywa luksusowy jacht, na którym można przetrwać miesiącami. Od razu mi się przypomniał serial Ostatni Okręt. Po kilku epizodach drugiego sezonu okazało się, że pływanie na wodach nie jest zbyt atrakcyjne dla widza i dynamicznie przeniesiono akcję do Meksyku.


fear the walking dead sezon 2 scena
Pozwoliło to na pokazanie całkiem nowego oblicza walki z Zombie. Nie będę Wam zdradzać szczegółów, ale przyznaję, że było to całkiem sprytne wymyślone. Szkoda tylko, że żaden z głównych bohaterów nie wzbudził mojej sympatii (pomijamy atrakcyjne kobiety). Było też zbyt wiele melodramatycznych wstawek, które sprawiały, że serial ma zbyt wolne tempo. Sezon dobrze się oglądało, ale miałem wrażenie, że tytuł nie odnalazł jeszcze własnej formuły. Wrócę chyba do oryginalnej serii.
Oceniam na naciągane siedem. Robi się zbyt młodzieżowo.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top