"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

kto pod kim dolki kopie
Kto pod kim dołki kopie...
,
(Holes) - 2003;
- reżyseria: Andrew Davis;
- scenariusz: Louis Sachar;
- wybrana obsada: Sigourney Weaver, Jon Voight, Tim Blake Nelson, Shia LaBeouf, Khleo Thomas;
- gatunek: komedia, familijny, przygodowy.

Kolejna zaległa notka.. czasem jest tak, że nic co się lubi nie sprawia frajdy. Brak zamiłowania i zmęczenie codziennością. Nie jestem człowiekiem systematycznym, robiącym sobie postanowienia, ale zaczynam podziwiać ludzi, którzy potrafią nadać swoim działaniom odpowiedni rytm, który sprawia, że są szczęśliwi.. może trzeba tak spróbować? Próbować się odnaleźć.
Dziś pozycja familijna, którą obejrzałem kilka tygodni temu. Przykład kina, w którym opowieść ma większe znaczenie niż wyrafinowane efekty specjalne.


kto pod kim dolki kopie scena z filmu
Młody chłopak zostaje skazany za kradzież butów. Zamiast do poprawczaka trafia do ośrodka, który znajduje się na środku pustyni. Można próbować uciekać, ale kilometry gorącego piasku są lepsze od wysokich murów - nie ma szans na przeżycie. Jedynym obowiązkiem dzieci przebywających w tym ośrodku jest kopanie dołków. Wydaje się to być bezcelowym zajęciem, ale opiekunowie ewidentnie czegoś na tej pustyni szukają. Z czasem okazuje się, że piaski skrywają skarb, z którym związana jest pewna klątwa.
Przyznaję, że seans dał mi sporo przyjemności. Wiadomo, że jest to pozycja młodzieżowa, ale posiada w sobie coś, co może się spodobać każdemu widzowi. Jest to wiara, że w różnych okolicznościach można spotkać prawdziwych przyjaciół. Oczywisty banał.. ale podany w czysty i nie przekombinowany sposób. Podobało mi się. Jeśli jesteście fanami Goonies to ten tytuł powinien się Wam spodobać.
Oceniam na naciągane osiem. Spodobał mi się ten styl narracji.
osiem
Poniżej zwiastun
Komentarze

Back to top