"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

ostatni okret s 3
Ostatni okręt
,
(The Last Ship) - 2016;
- sezon 3, TNT;
- wybrana obsada: Eric Dane, Adam Baldwin, Travis Van Winkle, Charles Parnell, Chris Sheffield, Jocko Sims, John Pyper-Ferguson,
- gatunek: dramat, akcja, science fiction.

Miałem sobie całkowicie odpuścić ten serial, ale przyznaję, że latem potrzebuję lekkich pozycji z dużą ilością wartkiej akcji. W tym roku niespecjalnie miałem ochoty odkrywać nowe sensacyjne pozycje więc dałem Ostatniemu okrętowi kolejną szansę... i chyba jest to ostatnia szansa.
Trzeci sezon zaskakuje niemalże całkowitym odejściem od tematu epidemii. Okręt teraz znajduje się u wybrzeży azjatyckich państw, a główna akcja skupia się na wątkach politycznych wspieranych wojennymi działaniami żołnierzy z ostatniego ocalałego niszczyciela. W ogóle to okazuje się, że ocalonych jest naprawdę wiele okrętów. Poczułem się ciut oszukany. Doskonale rozumiem, że po odkryciu szczepionki akcję trzeba było skierować na nowe tory, ale kierunek zmian niekoniecznie mi się podoba. Serial stracił swój cały postapokaliptyczny urok.

foto TNT
Gdyby to od początku był serial w politycznych klimatach to może trzeci sezon by mi się podobał, ale na moje oceny mocno wpływają oczekiwania - stąd obniżenie noty. Rozczarowuje też absurdalność niektórych scen. Twórcy nawet nie próbowali urealnić motywacji i działań głównych bohaterów. Na plus sezonu można zaliczyć wydarzenia na terenie dawnego USA, na tym wątku można by nakręcić całkiem porządny tytuł, ale fabuła musiałaby być dużo bardziej rozbudowana i oparta na większej liczbie czynników i bohaterów.
Sezon trzeci oceniam na pięć. Pora pożegnać się z tym tytułem.
pięć
Poniżej zwiastun sezonu.

 

Komentarze

Back to top