"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023

ostatni okret s 3
Ostatni okręt
,
(The Last Ship) - 2016;
- sezon 3, TNT;
- wybrana obsada: Eric Dane, Adam Baldwin, Travis Van Winkle, Charles Parnell, Chris Sheffield, Jocko Sims, John Pyper-Ferguson,
- gatunek: dramat, akcja, science fiction.

Miałem sobie całkowicie odpuścić ten serial, ale przyznaję, że latem potrzebuję lekkich pozycji z dużą ilością wartkiej akcji. W tym roku niespecjalnie miałem ochoty odkrywać nowe sensacyjne pozycje więc dałem Ostatniemu okrętowi kolejną szansę... i chyba jest to ostatnia szansa.
Trzeci sezon zaskakuje niemalże całkowitym odejściem od tematu epidemii. Okręt teraz znajduje się u wybrzeży azjatyckich państw, a główna akcja skupia się na wątkach politycznych wspieranych wojennymi działaniami żołnierzy z ostatniego ocalałego niszczyciela. W ogóle to okazuje się, że ocalonych jest naprawdę wiele okrętów. Poczułem się ciut oszukany. Doskonale rozumiem, że po odkryciu szczepionki akcję trzeba było skierować na nowe tory, ale kierunek zmian niekoniecznie mi się podoba. Serial stracił swój cały postapokaliptyczny urok.

foto TNT
Gdyby to od początku był serial w politycznych klimatach to może trzeci sezon by mi się podobał, ale na moje oceny mocno wpływają oczekiwania - stąd obniżenie noty. Rozczarowuje też absurdalność niektórych scen. Twórcy nawet nie próbowali urealnić motywacji i działań głównych bohaterów. Na plus sezonu można zaliczyć wydarzenia na terenie dawnego USA, na tym wątku można by nakręcić całkiem porządny tytuł, ale fabuła musiałaby być dużo bardziej rozbudowana i oparta na większej liczbie czynników i bohaterów.
Sezon trzeci oceniam na pięć. Pora pożegnać się z tym tytułem.
pięć
Poniżej zwiastun sezonu.

 

Back to top