"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

angry birds

Angry Birds Film,
(Angry Birds) - 2016;
- reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly;
- scenariusz: Jon Vitti;
- gatunek: animacja, komedia.

Niewinne ptaszki mieszkają na swojej wyspie i zastają zalane przez falę świń, które zdominowały ich "ojczyznę". Złe świnie porywają jajka i wracają do siebie. Zrozpaczone ptaki dokonują odwetu zrównując z ziemią krainę świń. Tak wygląda film, który powstał na podstawie gry, która polega na rzucaniu ptakami. Film powstał tylko po to by na resztkach marki Rovio wyciągnąć jeszcze trochę kasy. Fabuła? Nie jest potrzebna. Film i tak by się sprzedał. Fabułę jednak wymyślono i wpleciono w nią uniwersalny konflikt MY-ONI. Obcy nas zaleją i trzeba ich zniszczyć. Takie jest przesłanie. Nie wiem czy puściłbym ten film dzieciom znajomych..


angry birds scena

Poza wątkiem fabularnym film rozczarowuje też jakością animacji. Stworzony świat jest płaski i nudny.. Animację bronią niektóre gagi (chociażby nawiązanie do Lśnienia), ale ilość nieprzyswajalnego humoru sprawia, że trudno ten film komuś polecić. Przez większość seansu miałem nieodparte uczucie, że marnuję czas.. ale skoro już zacząłem oglądać to trzeba skończyć.
Po seansie zadawałem sobie pytanie do kogo jest adresowana ta animacja? Do tej pory nie wiem, a może nie chcę obrażać tych, którzy oglądali i im się podobało..
Oceniam na cztery. Notę podnoszą niektóre popkulturowe nawiązania.
cztery
Co ciekawe - film się całkiem nieźle sprzedał.
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top