"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

angry birds

Angry Birds Film,
(Angry Birds) - 2016;
- reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly;
- scenariusz: Jon Vitti;
- gatunek: animacja, komedia.

Niewinne ptaszki mieszkają na swojej wyspie i zastają zalane przez falę świń, które zdominowały ich "ojczyznę". Złe świnie porywają jajka i wracają do siebie. Zrozpaczone ptaki dokonują odwetu zrównując z ziemią krainę świń. Tak wygląda film, który powstał na podstawie gry, która polega na rzucaniu ptakami. Film powstał tylko po to by na resztkach marki Rovio wyciągnąć jeszcze trochę kasy. Fabuła? Nie jest potrzebna. Film i tak by się sprzedał. Fabułę jednak wymyślono i wpleciono w nią uniwersalny konflikt MY-ONI. Obcy nas zaleją i trzeba ich zniszczyć. Takie jest przesłanie. Nie wiem czy puściłbym ten film dzieciom znajomych..


angry birds scena

Poza wątkiem fabularnym film rozczarowuje też jakością animacji. Stworzony świat jest płaski i nudny.. Animację bronią niektóre gagi (chociażby nawiązanie do Lśnienia), ale ilość nieprzyswajalnego humoru sprawia, że trudno ten film komuś polecić. Przez większość seansu miałem nieodparte uczucie, że marnuję czas.. ale skoro już zacząłem oglądać to trzeba skończyć.
Po seansie zadawałem sobie pytanie do kogo jest adresowana ta animacja? Do tej pory nie wiem, a może nie chcę obrażać tych, którzy oglądali i im się podobało..
Oceniam na cztery. Notę podnoszą niektóre popkulturowe nawiązania.
cztery
Co ciekawe - film się całkiem nieźle sprzedał.
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top