„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

legion samobojcow

Legion samobójców,
(Suicide Squad) - 2016;
- reżyseria: David Ayer;
- scenariusz: David Ayer;
- wybrana obsada: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Cara Delevingne, Jai Courtney, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jay Hernandez, Karen Fukuhara, Ben Affleck;
- gatunek: komedia, akcja.

Ostatnie filmy z uniwersum DC nie cieszą się uznaniem widzów i krytyków. Czasem krytyka jest zasłużona, ale nie zawsze. Zbyt wiele osób porównuje te filmy z ekranizacjami Marvel'a, a przecież to całkiem różne światy i stylistyki. Rozumiem uzasadnioną krytykę, ale zestawienia np z Avengersami są nieodpowiednie.
Nie wybierałem się na legion samobójców... zwiastun zapowiadał styl, który niezbyt mi się podoba. Zbyt dynamiczny montaż i mnogość bohaterów też nie zachęcały. Intuicja mnie nie zawiodła. Legion samobójców jest filmem przeciętnym, ale to nie znaczyć, że należy go sobie całkowicie odpuścić. O fabule nie warto wiele pisać. Jest dziurawa i bez polotu. Grupa złoczyńców jest przetrzymywana w tajnych więzieniach i zostaje zmuszona do walki gdzie stawką jest cały świat. Nuda. Po co robić oddział składający się ze złoczyńców skoro ma się Batmana? Nie kumam tego.. ale zostawmy fabułę i jej nielogiczności. Jak zaczniemy ją analizować to się okaże, że utkwimy w niezłym bagnie. Po cholerę ta magia? Efekty specjalne może są i ładne, ale zostały całkowicie zniszczone przez fatalny montaż. Montaż sprawia, że w filmie nie ma napięcia ani klimatu. Skupmy się na kreacjach aktorskich. Większość głównych bohaterów wypadła na ekranie mocno przeciętnie. Kolejny raz nadmiar postaci psuje widowisko. Wiele osób chwali Jared'a Leto za kreację Jokera... w tym temacie napiszę krótko.. tak badziewnego Jokera jeszcze nie było - w ogóle to nie rozumiem zachwytu nad tym aktorem.

legion samobojcow scena
Skoro już jesteśmy przy zachwytach to w końcu mogę coś napisać o Margot Robbie - dziewczyna całkowicie skradła cały film. Nawet niezły (o dziwo) Will Smith musiał ustąpić jej pola. Harley Quinn (postać grana przez Margot) szaleje na ekranie. Pod maską spokojnej (w niektórych scenach) dziewczyny kryje się ogień i totalne szaleństwo. Trzeba przyznać, że jest to jedna z ciekawszych kreacji komiksowych jakie widziałem. Harley zdecydowanie powinna dostać swój tytuł. Już mam pomysł na scenariusz Harley chce się zemścić na Batmanie za zabicie Jokera. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Fajne postacie i pozbycie się beznadziejnego Leto.
Ostatecznie Legion samobójców oceniam na pięć plus. No w porywach sześć. Szkoda, że scenariusz jest tak słaby. Margon Robbie, Will Smith i Jay Hernandez stworzyli fajne kreacje, ale to za mało na uratowanie filmu. Na plus też trzeba zaliczyć też świetny soundtrack - to przechyla szalę w stronę szóstki.
sześć
I wiecie co? Dla Margot chętnie ten film raz jeszcze obejrzę.
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top