"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

bez zlych intencji
Bez złych intencji,
(Absence of Malice) - 1981;
- reżyseria: Sydney Pollack;
- scenariusz: David Rayfiel, Kurt Luedtke;
- wybrana obsada: Paul Newman, Sally Field, Bob Balaban, Melinda Dillon;
- gatunek: dramat, obyczajowy.

Często powstają filmy o dziennikarskich śledztwach, które ujawniają skrywane afery. Pokazują, że czwarta władza ma olbrzymie znaczenie dla sprawnego funkcjonowania państwa demokratycznego. Dziś kilka słów o filmie, który pokazuje, że zawód dziennikarza wymaga dokładności, rzetelności, ale także wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością za to co się publikuje. Należy dokładnie sprawdzać źródła informacji i kilka razy się zastanowić zanim się opublikuje coś, co może uderzyć w niewinne osoby.
bez zlych intencji scena
Ostatnio jeden z polskich tabloidów usłyszał wyrok, który nakazuje zapłatę znieważonej osobie 150 tysięcy złotych kary oraz publikowania przez miesiąc przeprosin na głównej stronie. Kara może i wysoka, ale chyba tylko takie kary spowodują, że dziennikarze zaczną pisać bardziej odpowiedzialnie. Jedna publikacja może przecież całkowicie komuś zrujnować życie.
Bez złych intencji (jakże trafny tytuł) opowiada właśnie o takich publikacjach. Prokuratura świadomie dopuszcza do przecieku informacji co skutkuje artykułem o śledztwie przeciwko synowi jednego z gangsterów. Człowiek jest całkowicie niewinny, a artykuł sprawia, że społeczeństwo go już osądziło. W jednej scen słyszymy, że łatwo się publikuje informacje o śledztwach, ale nigdy nie ma publikacji o umorzeniach, które są potwierdzeniem niewinności. O tym ludzie już nie przeczytają - to nie jest nośny temat.
Bez złych intencji podejmuje bardzo ważny temat, a przy okazji jest sprawnie nakręconym filmem. Zaskakuje tylko fakt, że ten tytuł jest tak mało popularny. Nie pojmuję tego.
Oceniam na mocne osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top