"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

33 sceny z zycia
33 sceny z życia - 2008;
- reżyseria: Małgorzata Szumowska;
- scenariusz: Małgorzata Szumowska;
- wybrana obsada: Julia Jentsch, Dominika Ostałowska (dubbing), Maciej Stuhr, Peter Gantzler, Robert Więckiewicz (dubbing), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Andrzej Hudziak, Roman Gancarczyk;
- gatunek: dramat, psychologiczny.

Produkcja polsko-niemiecka. W zasadzie jest to film autobiograficzny Małgorzaty Szumowskiej. Reżyserka w krótkim czasie straciła oboje rodziców. Nagle śmierć stała się dla niej czymś namacalnym i nieodwracalnym. Swoje ówczesne emocje i doświadczenia zrzuca na barki filmowej Julii. Młoda kobieta przekonuje się, że utrata bliskich jest czymś, z czym zawsze należy się liczyć.. i że nigdy nie przychodzi w "odpowiednim momencie". Śmierć nie jest dopełnieniem idealnego życia.. często przychodzi nagle i całkowicie zaskakuje.. utrata bliskich osób wywołuje pustkę, ale jest też pewnego rodzaju katalizatorem do innych zmian. Okazją do wrzucenia swojego życia na nowe tory. Czasem są to ścieżki ślepe, czasem wręcz przeciwnie, ale wobec nieuniknionego wszystko wydaje się łatwiejsze.


33 sceny z zycia scena
Szumowska trafnie pokazała pokolenie współczesnych trzydziestolatków. Niby dorośli, ale tak naprawdę nie wiemy jak się zachować w trudnych momentach. Otaczamy się ludźmi, ale wewnętrznie czujemy się coraz bardziej samotni.
33 sceny życia narracją i tematyką przypominają mi zeszłoroczne filmy traktujące o odchodzeniu bliskich osób. Za to należą się słowa uznania.
Obraz Szumowskiej oceniam na naciągane osiem. Minimalnie odejmuję za udźwiękowienie filmu. Znów miałem wrażenie, że ścieżka dialogowa jest zbyt cicha.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top