"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

prawo jazdy
Prawo jazdy,
(License to Drive) - 1988;
- reżyseria: Greg Beeman;
- scenariusz: Neil Tolkin;
- wybrana obsada: Heather Graham, Corey Feldman, Corey Haim;
- gatunek: komedia, sensacyjny.

Przeciętna produkcja z lat osiemdziesiątych gdzie główną rolę gra jeden z popularniejszych "dzieciaków" filmowych. Mowa oczywiście o C. Feldman'ie, który zabłysnął w kultowym już Goonies. Później zdarzyło mu się zagrać w kilku niezłych produkcjach, ale wielkiej kariery nie zrobił. Chyba istnieje jakaś klątwa na dzieciach aktorach.
Czym jest prawo jazdy dla amerykańskiego nastolatka? Kawałkiem plastiku? Nie nie... to przepustka (w jego opinii) do lepszego świata. Koniec jeżdżenia szkolnym autobusem lub podwożenia przez rodziców. Prawo jazdy czyni Cię wolnym. Już żadna impreza Cię nie ominie, a na pewno ten dokument pozwoli Ci wyrwać najpiękniejszą dziewczynę w szkole (no bez przesady;p) o wdzięcznym imieniu Mercedes.
prawo jazdy scena
A czym jest oblanie egzaminu na prawo jazdy? Łatwo się tego domyślić - to piętno, o którym znajomi nie mogą się dowiedzieć.
Te rozważania to początek filmu.. dalsza część jest łatwa do przewidzenia.. "pożyczenia" auta dziadka i całonocne przygody na drodze. Momentami jest śmiesznie, ale oglądałem sporo lepszych produkcji z tamtych lat. Uważam, że nie wykorzystano potencjału jaki drzemie w nocnym mieście. Już o wiele ciekawsza była Zwariowana noc z 1987 roku.
Prawo jazdy oceniam na pięć plus. Sentyment do kina tamtych lat.
Kto się pisze na oglądanie Goonies?
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top