"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

gra o tron s 6
Gra o tron - sezon 6,
(Game of Thrones) - 2016;
- HBO, ekranizacja prozy George’a R.R. Martina;
- twórcy: David Benioff, D.B. Weiss;
- wybrana obsada: Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Maisie Williams, Kit Harington, Iain Glen, Sophie Turner, Nikolaj Coster-Waldau, Rory McCann, Alfie Allen, Aidan Gillen, Conleth Hill, Julian Glover, Jacob Anderson;
- gatunek: dramat, fantasy, przygodowy.

Nie lubię oglądać seriali na raty, a to sprawia, że mam mały problem z Grą o tron. Co prawda udało mi się obejrzeć niemal za jednym zamachem.. ale czas oczekiwania był dosyć trudny. I nie chodzi o to, że uważam ten serial za wybitny. Ilość materiałów i spoilerów w serwisach (nie tylko filmowych) sprawiła, że przestałem mieć ochotę na ten tytuł. Zaczęło się całkiem niewinnie - czy Snow żyje? To pytanie się pojawiało przez kilka miesięcy niemal codziennie... później machina promocyjna za pomocą mediów społecznościowych zaczęła działać na olbrzymich obrotach. Każdy epizod szóstego sezonu to olbrzymie ilości materiałów w sieci, a w nich między innymi: materiały z planu, zwiastun z odcinka, recenzje odcinka, wywiady, komentarze, memy. Ten zmasowany atak medialny nie zachęcał mnie do oglądania. Efekt był odwrotny - czułem się zmęczony tym tytułem. Wolę bardziej kameralne tytuły.


gra o tron s 6 scena
Czy sezon szósty jest dobry? Oczywiście, że tak. Serial utrzymuje poziom znany z poprzednich serii, ale brakuje w tym już świeżości. Pierwsze serie potrafiły zszokować, zaintrygować, piąty i szósty sezon to już tylko powielanie znanych motywów. Po co coś zmieniać skoro działa i zarabia? Rozumiem, że dla niektórych to może być genialny tytuł, ale osobiście jestem nim trochę już znudzony - zwłaszcza, że mam świadomość, że powstają nowe seriale, które pod niektórymi względami są o niebo lepsze od Gry o tron.
Na słowa uznania zasługują dwa ostatnie epizody sezonu. Jest naprawdę ładnie zrobiona bitwa (chociaż brakuje w niej dramatyzmu) oraz zdecydowane działanie Cersei - dlaczego dopiero teraz? Nie wiem.
Całość oceniam na słabe osiem. Zima przyszła, ale jakoś nie mrozi.
osiem
Szukanie kolejnych seriali (najlepiej krótkich) trwa w najlepsze.. może macie jakieś sugestie?
Poniżej zwiastun.Komentarze

Back to top