"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

gdzie jest dory
Gdzie jest Dory,
(Finding Dory) - 2016;
- reżyseria: Andrew Stanton;
- scenariusz: Andrew Stanton;
- gatunek: animacja, familijny, przygodowy, komedia;

Nemo w końcu doczekał się kontynuacji. Jestem zaskoczony, że to tyle trwało - przecież obecnie kręci się kontynuacje wszystkiego co przyniosło jakieś dochody, a Gdzie jest Nemo był naprawdę udaną i dochodową animacją.. świat cały czas mnie zaskakuje. Może to i dobrze - w końcu zdolność dziwienia się to domena dzieci..
Kilka słów o Gdzie jest Dory.
Animacja wizualnie jest bardzo dopieszczona, ale to raczej nie dziwi, Pixar słynie z wysokiego poziomu realizacji. Fabularnie też jest bardzo dobrze, sporo zwrotów akcji, wielość bohaterów i lokacji sprawia, że widz nie ma szans na nudę. Spodobała mi się też pewna niedoskonałość bohaterów. W końcu w animacjach nie wszyscy są doskonali. Za to spory plus.


gdzie jest dory scena
Znaczna część współczesnych animacji jest tak robiona, że radość z oglądania mają zarówno dzieci jak i ich rodzice. Nie jest to proste zadanie, ale czasem wychodzi perfekcyjnie. Gdzie jest Dory to w mojej ocenie bajka, która rodziców może drażnić. Za dużo tu piskliwych głosów i powtórzeń. Nie ukrywam, że początek mnie nużył, na szczęście w drugiej połowie było już ciekawiej.
Ostatecznie oceniam na słabe siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top