"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

nienasyceni
Nienasyceni,
(A Bigger Splash),
- reżyseria: Luca Guadagnino;
- scenariusz: David Kajganich;
- wybrana obsada: Ralph Fiennes, Dakota Johnson, Matthias Schoenaerts, Tilda Swinton;
- gatunek: dramat, kryminał.

Para wyjeżdża na wakacje na południe Włoch. Ona, uznana piosenkarka kuruje się po operacji, a on szuka natchnienia i sensu w życiu. Leniwie spędzają czas w promieniach słońca. Sielankę zakłóca telefon od przyjaciela, który chce ich odwiedzić. Od pierwszej wymiany zdań czujemy, że to skomplikowana relacja, która niekoniecznie musi się dobrze skończyć.


nienasyceni scena
Pierwsze dwadzieścia minut filmu mocno mnie wynudziło, nie potrafiłem się odnaleźć w tych niuansach, leniwym tempie, retrospekcjach - na szczęście tytuł nadrabiał ścieżką dźwiękową. Po seansie miałem bardzo mieszane uczucia, ze wskazaniem na "nie podobało mi się". Fabuła wydawała mi się poszatkowana, niezbyt spójna i nijaka. Dopiero po rozmowach przy piwie otworzyłem się na ten tytuł. Fabuła była tylko pretekstem do pokazania różnych osób, postaw, które miały jeden wspólny pierwiastek. Jest nim egoizm i brak umiejętności powiedzenia sobie "STOP". To się tyczy zarówno seksu i używek, ale także zwykłej rozmowy - nie zawsze trzeba mówić wszystko co się pomyśli. Niektórzy nazywają to szczerością, ale dla mnie to bardziej bezmyślny egoizm, który może ranić osoby bliskie nam osoby.
Nienasyconych oceniam na siedem. Notę podnosi muzyka oraz Tilda Swinton. Kompletnie mnie nie przekonał wątek uchodźców - był wpleciony trochę na siłę.
siedem
Dziękuję za seans
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top