"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Detektyw
Detektyw,
(True Detective) - sezon 1;
- twórca: Nic Pizzolatto;
- HBO, 2014;
- wybrana obsada: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts, Tory Kittles;
- gatunek: dramat, kryminał.

W końcu przyszedł czas na Detektywa. Większość moich znajomych zachwycała się tym serialem, a ja próbowałem dwukrotnie bezskutecznie podejść do tego tytułu. Za każdym razem odpuszczałem po pierwszym epizodzie. Po dłuższej przerwie dałem tytułowi ostatnią szanse i ... i jestem mega usatysfakcjonowany - to kolejny dowód na to, że niektóre tytuły muszą trafić na odpowiedni humor widza - dlatego też zasadne jest ocenianie filmów, seriali po każdym obejrzeniu - ocena to głownie emocje związane z dziełem. Zero obiektywizmu.


detektyw s 1 scena
Mamy dwie płaszczyzny akcji - wydarzenia z przeszłości przeplatają się z współczesnością i mają niebagatelny wpływ na przyszłość. A wszystko toczy się wokół niewyjaśnionego rytualnego morderstwa. Sposób porzucenia zwłok wskazuje na to, że morderstwo jest dziełem seryjnego mordercy, ale brakuje innych ciał. Sprawą zajmują się dwaj detektywi, dwóch mężczyzn, których wiele różni, ale obaj mają takie samo podejście do pedofilii. Sprawa morderstwa nie jest prosta, a sytuacje komplikują problemy osobiste policjantów oraz klimat małego miasteczka. W małych społecznościach ludzie zawsze patrzą tam, gdzie nic się nie dzieje. Lepiej nie wiedzieć.. lubię motyw małomiasteczkowych tajemnic w serialach
Pierwszy sezon Detektywa to znakomite aktorstwo - Matthew i Woody pokazali, że są naprawdę dobrymi aktorami. Na uznanie zasługuje też intro serialu, może i nie jest specjalnie oryginalne, ale klimatu nie sposób odmówić.
Krótko mówiąc - polecam i i oceniam na dziewięć.

dziewięć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top