"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

alicja po drugiej stronie lustra
Alicja po drugiej stronie lustra,
(Alice Through the Looking Glass) - 2016;
- reżyseria: James Bobin;
- scenariusz: Linda Woolverton;
- producent: Tim Burton;
- wybrana obsada: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen, Andrew Scott, Richard Armitage;
- gatunek: familijny, fantasy, przygodowy.

Ostatnio sporo chodzę do kina, a co za tym idzie oglądam całe mnóstwo zwiastunów filmowych. Mają różny poziom, w sumie niewiele z nich potrafi mnie przekonać do obejrzenia filmu. Zwiastun Alicji w pełni mnie zauroczył - postanowiłem nie czekać na towarzystwo i szybko udać się na seans.
Alicja znów udaje się na drugą stronę lustra. Jest starsza, bardziej doświadczona, ale też świat Krainy Czarów mocno się zmienił. Czas zrobił swoje. Wszyscy dojrzeli a kapelusznik popadł w depresję. Jest przekonany, że jego zaginiona rodzina żyje, ale nikt nie chce mu uwierzyć - przecież wszyscy widzieli jak została zaatakowana przez potwora. Alicja za wszelką cenę chce uratować przyjaciela i w tym celu udaje się do Czasu (osoba) by prosić go o możliwość podróży w przeszłość. Czas oczywiście odmawia bo to niebezpieczne i tak dalej, ale to przecież nie powstrzyma Alicji prawda?


alicja po drugiej stronie lustra scena
Druga część Alicji jest całkiem innym filmem niż pierwsza odsłona, niby ten sam świat, bohaterowie, ale dowcip i postacie są jakby wymęczone. Może to przez upływ czasu. Całe szczęście, że wprowadzono kilka nowych postaci, które mocno ożywiły dobrze rozpisaną historię. Tutaj wielka brawa należą się dla Sacha'y Baron'a Cohen'a - idealnie wypadł w roli Czasu. Mam wrażenie, że ten aktor powinien skupić się na takich rolach zamiast robić z siebie idiotę w swoich filmach. Podobał mi się również motyw sekund, minut, godzin - jak obejrzycie, to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.
Całkowicie nie spodobał mi się Kapelusznik - ostatnio Depp do mnie nie trafia, chyba za bardzo odcina kupony od tego co zrobił wcześniej - przestał zaskakiwać.
W filmie pokazano podróże w czasie i muszę przyznać, że zrobiono to całkiem ładnie. Klimatycznie, spójnie, a i przeszłość Krainy Czarów ma swój urok.. zwłaszcza mały kotek z Cheshire - czy Wy też uważacie że powinien dostać swój film?
Alicja po drugiej stronie lustra to dobrze zrealizowany film, ale chciałbym żeby kolejne części o Krainie Czarów były z innymi bohaterami. Całkowicie odejść od fabuł Carrolla i zrobić Alicję bez Alicji i Kapelusznika. Wykorzystać świat do opowiedzenia całkiem nowej historii. Może coś z młodych lat Czerwonej Królowej. Niechaj będzie wojna, skracanie o głowę i tak dalej.. ale to by było fajne ;p
Film oceniam na siedem. No może z małym plusikiem.
siedem
Cieszy fakt, że Burton nie upiera się już by reżyserować swoje filmy. Może dzięki temu powstanie ich więcej.
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top