"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

wakacje walteraWakacje Waltera,
(Secondhand Lions) - 2003;
- reżyseria: Tim McCanlies;
- scenariusz: Tim McCanlies;
- wybrana obsada: Robert Duvall, Michael Caine, Haley Joel Osment, Josh Lucas, Emmanuelle Vaugier, Kevin Haberer, Christian Kane;
- gatunek: komedia, przygodowy, familijny.

"Kupiliście lwa? Używanego?"

Dziesięciolatek zostaje wysłany na farmę wujów, których nigdy nie widział na oczy. Zresztą nie tylko on.. wujowie przez czterdzieści lat jeździli po świecie i dopiero co się na stałe osiedlili. Ponoć są bajecznie bogaci i cała rodzina chce dobrać się do ich majątku, ale mężczyźni potrafią strzec swego. Całe dnie spędzają na werandzie strzelając do wszystkiego co się rusza.


wakacje waltera scena
Ekscentrycy przyjmują chłopaka pod dach, ale nie robią tego bezinteresownie - wiedzą, że opieka nad dzieciakiem wkurzy pozostałą część rodziny. Nie ma to jak dobry powód.
Dziesięciolatek u wujów nabiera krzepy i pewności siebie - a poza tym każdy dzień jest pod znakiem przygody - opowiedzianej lub przeżytej.
Wakacje Waltera są pewne ciepłego humoru i wręcz nieprawdopodobnych przygód. Bardzo dobrze też na ekranie wypadli wujkowie (Caine i Duvall) - myślę, że większość widzów będzie po seansie zadowolona. Ja niestety mam pewien niedosyt - uważam, że z tej historii można było wyciągnąć więcej - przydałoby się więcej wątków współczesnych z udziałem chłopaka - film wtedy mógłby być jeszcze bardziej wciągający i może bardziej znany. Cały czas jestem w szoku jak wiele bardzo dobrych filmów nie jest znanych szerszej publiczności.
Oceniam na osiem - polecam na niedzielne popołudnia.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top