"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

Batman - Mroczny książę z bajki
Briggs Land, Tom 1-2
Ex Machina. Tom 5
Miły Dom nad jeziorem - Tom 1
Męska skóra
Saga Winlandzka Tom 7
Tina - 1993
Niebezpieczni dżentelmeni - 2022
Siedmiu królów musi zginąć - 2023
Zabójcze wesele - 2023
Justified: Bez przebaczenia sezon 2
Dallas Barr
Czerwony smok - Thomas Harris
Wonder Woman: Tom 2

epidemia
Epidemia,
(Outbreak) - 1995;
- reżyseria: Wolfgang Petersen;
- scenariusz: Robert Roy Pool, Laurence Dworet;
- wybrana obsada: Dustin Hoffman, Morgan Freeman, Rene Russo, Cuba Gooding Jr., Kevin Spacey, Donald Sutherland;
- gatunek: dramat, thriller, akcja.

Niedawny seans Inwazji przypomniał mi inny film o wirusie. Epidemię widziałem już kilka razy, ale cały czas mam sentyment do tego filmu. Może to z powodu małpki?
W 1967 roku w Zairze pojawia się bardzo niebezpieczny wirus, który ma stu procentową śmiertelność. Amerykańskie wojsko postanawia brutalnie rozwiązać problem i zrzuca dużą bombę na miejsce występowania zarażenia.
Akcja przenosi się do czasów współczesnych. W kilku miejscach znów pojawia się odmiana tego bardzo niebezpiecznego wirusa. Trochę zmutował - nadal jest śmiertelny, ale dużo łatwiej się nim zarazić niż w 1967 roku. Siedliska choroby zostają otoczone wojskową "opieką", a lekarze pracują nad szczepionką. Nie mniej ważne jest poznanie przyczyn nagłej epidemii - odnalezienie pacjenta zero jest jednym z kluczowych zadań.


epidemia scena
Taka mała ciekawostka - sporo ludzi zaraziło się w kinie. Piszę o tym bo film obejrzałem w dniu, w którym chciałem iść do kina, ale uznałem, że nie będę kaszlał na ludzi ;p
W filmach o epidemiach fascynuje mnie jak działają organy państwa. Ile jest instytucji, o których nie wiemy, ale cały czas badają światowe zdrowie. Ciekawi mnie też jakby w Polsce wyglądała reakcja służb. Amerykanie mają Gwardię Narodową, która (przynajmniej w filmach postapokaliptycznych) odgrywa niebagatelną rolę - u nas nawet Rezerwy Strategiczne są w opłakanym stanie.
Epidemia nadal mi się podoba, ale zaczynam w tym filmie dostrzegać wady (w końcu).
Po ostatnim seansie oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top