"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Woody Allen

Nowości na stronie

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021

cyfrowy szpieg
Cyfrowy szpieg,
(Cypher) - 2002;
- reżyseria: Vincenzo Natali;
- scenariusz: Brian King;
- wybrana obsada: Jeremy Northam, Lucy Liu.
- gatunek: akcja, science-fiction.

Morgan zatrudnia się w firmie informatycznej jako szpieg, po przejściu szkolenia ma podjąć pracę w konkurencyjnej spółce. Tradycyjne szpiegostwo przemysłowe z wykorzystaniem nowych technologii bazujących na manipulowaniu pamięcią. Morgan podczas misji od napotkanej kobiety dowiaduje się sporo o funkcjonowaniu swojego pracodawcy i prawdziwej naturze swojego zadania.. jego pracodawca sporo zataił... a może to wszystko jest ułudą? Obie firmy manipulują ludźmi i nie boją się eliminować niepotrzebnych świadków. Brzmi znajomo? Sporo podobnych historii na ekranie już widzieliśmy.. poza tym zawsze szukamy odniesień do pozafilmowej rzeczywistości.


cyfrowy szpieg kadr
Obraz Natali ma fenomenalny pomysł na scenariusz, który obecnie może tylko zyskiwać na wartości, ale film będzie szybko zapomniany. Bez znaczenia pozostaje dobra opowieść, niesamowite ujęcia i klaustrofobiczny klimat. Podczas seansu dominowała u mnie nuda i brak emocji. Jest za mało oryginalny by być kultowym, a zbyt zagmatwany i hermetyczny by trafić do szerszej widowni. Cyfrowy szpieg, pomimo swoich atutów nie porywa - szkoda, był naprawdę spory potencjał.
Oceniam na pięć. Zastanawiają mnie te maksymalne noty na Filmwebie. Czyżby bezkrytyczne zawyżanie ocen filmom niskobudżetowym?
pięć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top