"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

cyfrowy szpieg
Cyfrowy szpieg,
(Cypher) - 2002;
- reżyseria: Vincenzo Natali;
- scenariusz: Brian King;
- wybrana obsada: Jeremy Northam, Lucy Liu.
- gatunek: akcja, science-fiction.

Morgan zatrudnia się w firmie informatycznej jako szpieg, po przejściu szkolenia ma podjąć pracę w konkurencyjnej spółce. Tradycyjne szpiegostwo przemysłowe z wykorzystaniem nowych technologii bazujących na manipulowaniu pamięcią. Morgan podczas misji od napotkanej kobiety dowiaduje się sporo o funkcjonowaniu swojego pracodawcy i prawdziwej naturze swojego zadania.. jego pracodawca sporo zataił... a może to wszystko jest ułudą? Obie firmy manipulują ludźmi i nie boją się eliminować niepotrzebnych świadków. Brzmi znajomo? Sporo podobnych historii na ekranie już widzieliśmy.. poza tym zawsze szukamy odniesień do pozafilmowej rzeczywistości.


cyfrowy szpieg kadr
Obraz Natali ma fenomenalny pomysł na scenariusz, który obecnie może tylko zyskiwać na wartości, ale film będzie szybko zapomniany. Bez znaczenia pozostaje dobra opowieść, niesamowite ujęcia i klaustrofobiczny klimat. Podczas seansu dominowała u mnie nuda i brak emocji. Jest za mało oryginalny by być kultowym, a zbyt zagmatwany i hermetyczny by trafić do szerszej widowni. Cyfrowy szpieg, pomimo swoich atutów nie porywa - szkoda, był naprawdę spory potencjał.
Oceniam na pięć. Zastanawiają mnie te maksymalne noty na Filmwebie. Czyżby bezkrytyczne zawyżanie ocen filmom niskobudżetowym?
pięć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top