"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

cyfrowy szpieg
Cyfrowy szpieg,
(Cypher) - 2002;
- reżyseria: Vincenzo Natali;
- scenariusz: Brian King;
- wybrana obsada: Jeremy Northam, Lucy Liu.
- gatunek: akcja, science-fiction.

Morgan zatrudnia się w firmie informatycznej jako szpieg, po przejściu szkolenia ma podjąć pracę w konkurencyjnej spółce. Tradycyjne szpiegostwo przemysłowe z wykorzystaniem nowych technologii bazujących na manipulowaniu pamięcią. Morgan podczas misji od napotkanej kobiety dowiaduje się sporo o funkcjonowaniu swojego pracodawcy i prawdziwej naturze swojego zadania.. jego pracodawca sporo zataił... a może to wszystko jest ułudą? Obie firmy manipulują ludźmi i nie boją się eliminować niepotrzebnych świadków. Brzmi znajomo? Sporo podobnych historii na ekranie już widzieliśmy.. poza tym zawsze szukamy odniesień do pozafilmowej rzeczywistości.


cyfrowy szpieg kadr
Obraz Natali ma fenomenalny pomysł na scenariusz, który obecnie może tylko zyskiwać na wartości, ale film będzie szybko zapomniany. Bez znaczenia pozostaje dobra opowieść, niesamowite ujęcia i klaustrofobiczny klimat. Podczas seansu dominowała u mnie nuda i brak emocji. Jest za mało oryginalny by być kultowym, a zbyt zagmatwany i hermetyczny by trafić do szerszej widowni. Cyfrowy szpieg, pomimo swoich atutów nie porywa - szkoda, był naprawdę spory potencjał.
Oceniam na pięć. Zastanawiają mnie te maksymalne noty na Filmwebie. Czyżby bezkrytyczne zawyżanie ocen filmom niskobudżetowym?
pięć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top