"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Menu - 2022
Jack Ryan - sezon 3
Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021

tango i cash
Tango i Cash,
(Tango & Cash) - 1989;
- reżyseria: Andriej Konczałowski, Albert Magnoli;
- scenariusz: Randy Feldman;
- wybrana obsada: Kurt Russell, Sylvester Stallone, Teri Hatcher, Jack Palance, Brion James;
- gatunek: sensacyjny, komedia.

Tango i Cash są gliniarzami, którzy odnoszą wielkie sukcesy w walce z mafią. Maja całkiem inne metody działania, pracują w różnych częściach miasta, ale łączy ich (poza wysoką skutecznością) zamiłowanie do mediów - lubią gdy się pisze o ich dokonaniach.
Ich sukcesy nie mogły zostać niezauważone przez szefów mafii. Najprościej byłoby odstrzelić nadgorliwych policjantów, ale to sprawiłoby, że przez długi czas byłaby wojna pomiędzy policją a mafią.. a interesy lubią ciszę i spokój. Najlepiej "gwiazdy policji" usunąć w inny sposób.. np wrabiając ich w morderstwo. Gliniarze w więzieniu długo nie pożyją.
tango i cash kadr
Fabularnie film nie powala i można wyczuć inspirację Zabójczą Bronią (do przypomnienia), ale przecież w kinie sensacyjnym nie chodzi o oryginalność. Schematyczność fabuły to wręcz jeden z wyróżników kina sensacyjnego przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.
Czytając opinie o Bad Boys natrafiłem na komentarz, że Tango i Cash to o wiele lepszy film. Muszę się z tym zgodzić. Bad Boys z upływem czasu mocno traci.. a Tango i Cash zyskuje. Może drażnić Stallone, niektóre efekty specjalne, ale film jako całość wypada o niebo lepiej niż wspomniana produkcja z 1995 roku. Jestem zaskoczony, że nie nakręcono kontynuacji, jestem przekonany, że byłby to hit.
Podczas seansu byłem w pełni zadowolony z jakości rozrywki, ale jak na ekranie pojawił się opancerzony samochód to satysfakcja była o wiele większa. To kiczowato wykonane auto uruchomiło lawinę wspomnień. Przecież ja ten film uwielbiałem gdy byłem dzieckiem. Ileż razy to z bratem oglądałem. Nawet działko doklejałem do swoich samochodzików. No dobra koniec tego obciachu.
Tango i Cash za humor, akcję, wspomnienia i klimat oceniam na osiem. Może i jest to zawyżona nota.. ale cóż poradzić.. siedem to za mało.
osiem
Poniżej zwiastun.

 

Komentarze

Back to top