"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

beowulf
Beowulf - 2007;
- reżyseria: Robert Zemeckis;
- scenariusz: Roger Avary, Neil Gaiman;
- głosów i ciał użyczyli: Anthony Hopkins, Ray Winstone, Angelina Jolie, Brendan Gleeson, John Malkovich;
- gatunek: animacja, fantasy, przygodowy.

A to ci niespodzianka - seans całkowicie w ciemno. Zabierając się za ten tytuł nie wiedziałem nawet, że to animacja - nawet z początku się nie zorientowałem.. jest to bowiem animacja jakich ostatnio mało oglądam. Jej adresatem jest bowiem dorosły widz - zero kompromisów, jest brutalnie i krwawo. Zatem ostrożnie - nie puszczać dzieciom.

beowulf kadr z filmu
Beowulf jest wojownikiem, który krąży w poszukiwaniu sławy i wyzwań. Jest waleczny, odważny, ale też posiada sporo wad. Pycha, pewność siebie i bujna fantazja to tylko niektóre z nich. Z drugiej strony - co to za bohater, który nie potrafi zadbać o swój wizerunek. Beowulf z załogą przybywa na dwór duńskiego króla aby pomóc w zwalczeniu miejscowego potwora. Tu od razu pomyślałem o Wiedźminie. Walka zapowiada się na trudną, ale nagroda i wieczna chwała są dobrymi motywatorami do działania. Po walce Beowulf dowiaduje się, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, że zgładzony potwór to tylko przedsmak prawdziwej walki, którą będzie musiał stoczyć.
Beowulf to świetna opowieść o kulisach i zakusach władzy utrzymana w mrocznym klimacie. W tle mamy też zarysowany motyw rozprzestrzeniania się wiary chrześcijańskiej na terenach północnej Europy.
Opowieść o legendarnym herosie w wykonaniu Zemeckisa oceniam na bardzo mocne siedem.
siedem
Nie jest idealnie, ale seans dał mi sporo frajdy. Na uznanie zasługuje technika w której został wykonany ten film. Beowulf był bardzo drogą produkcją, ale pionierskie technologie nigdy nie były tanie.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top