"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

beowulf
Beowulf - 2007;
- reżyseria: Robert Zemeckis;
- scenariusz: Roger Avary, Neil Gaiman;
- głosów i ciał użyczyli: Anthony Hopkins, Ray Winstone, Angelina Jolie, Brendan Gleeson, John Malkovich;
- gatunek: animacja, fantasy, przygodowy.

A to ci niespodzianka - seans całkowicie w ciemno. Zabierając się za ten tytuł nie wiedziałem nawet, że to animacja - nawet z początku się nie zorientowałem.. jest to bowiem animacja jakich ostatnio mało oglądam. Jej adresatem jest bowiem dorosły widz - zero kompromisów, jest brutalnie i krwawo. Zatem ostrożnie - nie puszczać dzieciom.

beowulf kadr z filmu
Beowulf jest wojownikiem, który krąży w poszukiwaniu sławy i wyzwań. Jest waleczny, odważny, ale też posiada sporo wad. Pycha, pewność siebie i bujna fantazja to tylko niektóre z nich. Z drugiej strony - co to za bohater, który nie potrafi zadbać o swój wizerunek. Beowulf z załogą przybywa na dwór duńskiego króla aby pomóc w zwalczeniu miejscowego potwora. Tu od razu pomyślałem o Wiedźminie. Walka zapowiada się na trudną, ale nagroda i wieczna chwała są dobrymi motywatorami do działania. Po walce Beowulf dowiaduje się, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, że zgładzony potwór to tylko przedsmak prawdziwej walki, którą będzie musiał stoczyć.
Beowulf to świetna opowieść o kulisach i zakusach władzy utrzymana w mrocznym klimacie. W tle mamy też zarysowany motyw rozprzestrzeniania się wiary chrześcijańskiej na terenach północnej Europy.
Opowieść o legendarnym herosie w wykonaniu Zemeckisa oceniam na bardzo mocne siedem.
siedem
Nie jest idealnie, ale seans dał mi sporo frajdy. Na uznanie zasługuje technika w której został wykonany ten film. Beowulf był bardzo drogą produkcją, ale pionierskie technologie nigdy nie były tanie.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top