"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

bad boys
Bad Boys - 1995;
- reżyseria: Michael Bay;
- scenariusz: Doug Richardson, Michael Barrie, Jim Mulholland;
- wybrana obsada: Martin Lawrence, Will Smith, Theresa Randle, Téa Leoni;
- gatunek: sensacyjny.

O tym filmie przypomniało mi oscarowe zamieszanie wokół Will'a Smith'a. Bad Boys to film, który sprawił, że Smith stał się znanym aktorem. Rok później był znakomity Dzień niepodległości (niedługo 2 część) co ugruntowało pozycję aktora w Hollywood. Kiedyś Bad Boys oceniałem na mocne osiem, ale powtórny seans mocno zweryfikował notę. Może to ja się zmieniłem, ale obecnie humor i akcja w tym filmie już tak na mnie nie działają. Powiem więcej - rodzaj humoru w tym filmie zaczął mnie drażnić.
Coś o fabule? Dwóch gliniarzy o całkiem różnych charakterach ma mały problem. Muszą odzyskać pieniądze, które zostały zrabowane z posterunku policji. Czasu nie jest zbyt dużo, a jedyny świadek (kobieta) lubi sprawiać sporo problemów.
bad boys kadr
Jest znakomite tempo akcji, urozmaicona fabuła i mnóstwo dynamicznych ujęć, ale całość już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś. Jak wspomniałem, wkurzał mnie humor i główni bohaterzy i ich dialogi. Może kolejne podejście do filmu podniesie notę, ale po ostatnim seansie obraz Bay'a oceniam na słabe siedem.
siedem
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top