"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

coverfield lane 10
Coverfield Lane 10,
(10 Cloverfield Lane) - 2016;
- reżyseria: Dan Trachtenberg;
- scenariusz: Matthew Stuecken, Josh Campbell, Damien Chazelle;
- wybrana obsada: John Goodman, Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr;
- gatunek: thriller, dramat, science-fiction.

Widzieliście zwiastun tego filmu? Na mnie zrobił spore wrażenie.. oglądałem go wiele razy i wiedziałem, że film będę chciał obejrzeć na dużym ekranie. Dziś była okazja, wczesna godzina, duża, prawie pusta sala idealne warunki..
Po seansie mogę powiedzieć, że to jeden z lepszych współczesnych thrillerów.
Akcja zaczyna się od trzęsienia ziemi a potem jest tylko lepiej. Twórcy genialnie operują napięciem i uczuciami widza. Gdy już wszystko wydaje się jasne robią zwrot akcji i znów konsekwentnie budują napięcie. Mistrzowska robota.
Kilka słów o fabule.
Michelle ucieka od swojego chłopaka. Podczas wyjazdu ma poważny wypadek. Budzi się w schronie, którego nie może opuścić. Jej wybawca (oprawca?) informuje ją, że miał miejsce atak, który sprawił, że większość ludzi została zgładzona. Bezpiecznie jest tylko w schronie. Uwierzylibyście? Cóż.. Michelle też nie wierzy i planuje ucieczkę.


coverfield lane 10 kadr
Coverfield Lane 10 to przede wszystkim znakomita rola Goodman'a - aktor ostatnio coraz częściej pojawia się na ekranie co mnie niesamowicie cieszy. Mam do niego spory sentyment.
Na wielki plus zaliczam też klimat filmu. Bunkier jest mega świetnie pokazany. Widać, że jest dobrze wyposażony, ale także mocno klaustrofobiczny. Sytuacji nie poprawia fakt, że jest wyczuwalne napięcie pomiędzy gospodarzem a jego gośćmi.
Na koniec warto napisać, że producentem filmu jest J.J. Abrahms. Jest to gwarancja pewnej jakości, ale także okazja do wielu filmowych nawiązań. Jestem przekonany, że Abrahms tworzy pewne uniwersum, które nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.
W najbliższym czasie seans Projekt Monster z 2008 roku.
Coverfield Lane 10 oceniam na dziewięć.
dziewięć
Ocenę podnosi fenomenalny soundtrack. Zwróćcie uwagę na świetny plakat i hasło promujące.
Chyba obejrzę jeszcze raz zwiastun ;p - jest poniżej.

Komentarze

Back to top